Prvé nastavenie biddingového automatu

Aby ste mohli využívať výhody aplikácie Bidding Fox, je potrebné urobiť prvé nastavenie, ktorým sa aplikácia bude riadiť a podľa ktorého bude tiež riadiť vašu inzerciu.

Nutné podmienky pre spustenie aplikácie

  • K zapnutiu aplikácie v Mergado Store potrebujete mať už v Mergade nastavené prepojenie s Heurekou a Google Analytics
  • Pre bidding ako taký, musíte mať zavedené a pridelené “Overené zákazníkmi”.
  • V administrácii Heureky na stránke  “Meranie konverzií” mať povolené “Generovať XML reporty”.

Ako sa do aplikácie dostať

Po zapnutí aplikácie v Mergado Store použite odkaz “Prejsť k aplikácii” (ešte v Mergado Store).

Ďalšie možnosti sú:

  • prejsť na zoznam aplikácií v exporte - v menu odkaz “Aplikácie”,
  • ikonky aplikácií pod hlavným menu,
  • na strane “Prehľad” využiť widget aplikácie.

Teraz by ste mali byť na hlavnej strane aplikácie. Zatiaľ tu moc neuvidíte, je potrebné nejaký čas počkať, kým sa všetky dáta načítajú. 

Prvé nastavenie

Výborne, ste na dobrej ceste k navýšeniu výkonu inzercie vo vyhľadávačch tovaru. Teraz je potrebné vytvoriť prvé nastavenie, ktorým sa bude biddingový automat riadiť. Do tej doby nedojde k žiadnej zmene. 

Z hlavnej strany aplikácie pomocou odkazu v menu prejdite na stránku "Nastavenie", kde vytvoríte prvé nastavenie. 

Než ho vytvoríte, rozmyslite si, aké sú vaše ciele a limity. Podľa toho vyberte ponúkanú stratégiu: 

  • PNO - optimalizuje inzerciu, aby podiel nákladov na obrate (nákladovosť) odpovedal vami nastavenej hranici a prinášal úžitok. Nerieši presnú pozíciu medzi biddovanými ponukami. Pokiaľ zvolíte v ďalšom kroku voľbu ponechať produkty s vyšším PNO v inzercii za cenu kategórie, je potrebné počítať s tým, že výsledné PNO môže byť vyššie, než aké ste nastavili. 
  • TOP - bez ohľadu na PNO optimalizuje cenu za preklik tak, aby vaša ponuka bola na prvej pozícii. Vhodné pre startery, top produkty s vysokou maržou v rádoch desiatok percent. 
  • Drž sa dole - automat pravidelne balancuje cenu za preklik tak, aby vaše ponuky boli stále medzi biddovanými, ale skor nižšie a cena za preklik nebola zbytočne vysoká. 

Pokiaľ už viete akú stratégiu zvoliť, je na rade vybrať na aké produkty (výbery) ju budete uplatňovať. Inú stratégiu môžete využiť pre top produkty a inú pre produkty vo výpredaji

Aplikácia ponúka výbery, ktoré už máte vytvorené. Pokiaľ chcete automatický bidding aplikovať na inú skupinu produktov, než máte v súčastných výberoch, vytvorte si priamo v Mergade na strane "produkty" nový výber, na ktorý potom automatický bidding nastavíte.

V ďalšom kroku doladíte detaily špecifické pre danú stratégiu. Popis jednotlivých nastavení nájede tu

Prvý týždeň odporúčame sledovať, ako sa stav inzercie vyvája a čo vám aplikácia hlási. Podľa toho ďalej upraviť úvodné nastavenie, pridať ďalší atd. 

Užitočné odkazy

Ďalšie články

Ako nastaviť aplikáciu Bidding Fox
Nie vždy je všetko jasné, preto sme dali dokopy popis jednotlivých nastavení.