Nachádzate sa tu

Časté otázky (FAQ)

Automaticky bidduje podľa vami nastavených stratégii a šetrí vám tak čas a peniaze. O všetkých funkciách Bidding Foxu sa dočítate tu.

Nástroj stojí 1286 Kč bez DPH mesačne, za jeden produktový feed. Táto cena je fixná a nemení sa s počtom feedov.  

Bidding Fox poskytuje veľa vychytávok, ktoré nielen pri biddovaní oceníte, napríklad:

  • diagnostiku sortimentu,
  • prehľad výkonu inzercie,
  • monitoring konkurencie,
  • generovanie exportov v troch rôznych formátoch (CSV, HTML, XML),
  • stráženie rozpočtu, maximálnu výšku PNO a CPC,
  • alebo upozornenie na problémy projektu.

Svoju ponuku si skontrolujete pomocou Bidding Auditu, ktorý odhalí silné a slabé stránky vašeho sortimentu. Overte si, že spĺňa na vami vybranom porovnávači podmienky pre bidding. Následne si založte účet a e-shop v Mergade a medzi dostupnými aplikáciami vyberte Bidding Fox

Na našich stránkach nájdete certifikovaných partnerov, ktorí vám pomôžu s optimalizáciou inzercie a so správou a nastavením aplikácie.

Najskôr zaistite prepojenie vďaka Mergado Keychain,  iba tak bude môcť Lišiak sťahovať dáta z tovarových porovnávačov. Následne si aplikáciu nastavte podľa vašich predstáv a vytvorte prvú stratégiu

Riadenia stratégií funguje ako syto. Tá, ktorá je v zozname vyššie, má vyššiu prioritu. Akonáhle do nej produkt spadne, neprepadáva sa v zozname ďalej.

Každý z týchto zdrojov dát má svoje špecifiká. Pokiaľ si neviete rady, prečítajte si podrobný článok na našom blogu.

  1. Skontrolujte si, že máte u všetkých produktov ITEM_ID, aby Lišiak vedel, aké informácie k čomu párovať. 
  2. Vytvorte si aspoň jednu stratégiu, podľa ktorej bude Bidding Fox vedieť, ako má biddovať. 
  3. Ak máte všetko v poriadku, overte si priebeh aplikácie v pravidlách v Mergada. 

Bidding Fox pridáva výšku CPC postupne. Pokiaľ chcete proces urýchliť, využite jednorázový manuálny bidding alebo prejdite do pokročilého nastavenia stratégie. Tam zadajte počiatočnú hodnotu CPC, od ktorej sa Lišiak odraziť.

Aj keď nie je produkt aplikáciou biddovaný, strháva Heureka prekliky do e-shopu minumum kategórie.

Aktuálne štatistiky predstavujú dáta o produktoch, ktoré práve spadajú do stratégie. História zobrazuje sčítané štatistiky za jednotlivé dni pre konkrétnu stratégiu, pričom každý deň mohol do stratégie spadnúť iný počet produktov. Viac o tejto problematike zistíte vo videu

Projektové štatistiky sa sťahujú z Google Analytics a vzťahujú sa k celému projektu. Nezáleží, či sa produkty nabiddovali, alebo nie.
V štatistikách Stratégii uvidíte iba produkty, ktoré Bidding Fox nabiddoval podľa niektorej zo stratégie.

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Kontaktujte nás. Prípadne nám dajte vedieť, aký obsah vám na blogu chýba a my tému spracujeme..

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.