Nachádzate sa tu

Sprievodca biddingom: Zviditeľnite svoj sortiment na Heureka a Zboží.cz

Kto nie je na porovnávačoch produktov vidieť, nepredáva. Zákazníci vidia najskôr odporúčané ponuky a až potom zoradené podľa ceny. Ako sa dostať v zozname čo najvyššie? Všetko podstatné sme pre vás zhrnuli v tomto diely. Prečítajte si ako funguje bidding na najväčších českých vyhľadávačoch produktov. 

Dostaňte svoju ponuku na vyššie priečky

Ak je na produktovej karte vysoký počet konkurentov, môžete proti nim bojovať znížením cien, zatraktívnením vašej ponuky a podobne. Bidding je tiež jednou z ciest, ako sa na porovnávači zviditeľniť. Zobrazíte sa v boxe odporúčaných produktov, ktorý je umiestnený nad ponukami zoradenými podľa ceny a ide z neho do e-shopu viac než 40 % preklikov z produktového detailu.

Bidding je formou PPC reklamy. Neplatíte pri ňom za zobrazenie reklamy, ale za jednotlivé prekliky do vášho obchodu.

Ako bidding funguje

Všetko prebieha na základe second-price aukcie. Vy a vaši konkurenti si zvolíte cenu za preklik (CPC). Kto ponúkne viac, má väčšiu šancu umiestniť sa na biddovacej pozícii.

Cieľom je prekonať ponuku konkurenčných e-shopov tak, aby sa váš produkt zobrazil v boxe odporúčaných obchodov za čo najnižšie náklady

Ako funguje bidding.
Ten, kto sa dostane na biddovaciu pozíciu, potom neplatí cenu, čo si nastavil vo feede, ale iba najvyššiu potrebnú čiastku pre dosiahnutie umiestnenia. Napríklad pokiaľ ste si nastavili MAX_CPC na 10 kč a váš konkurent na 7 kč, bude vám odrátané iba 8 kč.

V čom sa odlišuje biddovanie na Heureke a Zboží.cz

V článku sa povenujeme dvom najväčším českým porovnávačom, Heureke a Zboží.cz. Líšia sa medzi sebou v počte:

 • biddovacích možností, ktoré ponúkajú,
 • e-shopov, ktoré sú pre spustenie potrebné,
 • biddovacích pozícii.

Poďme si ich podrobnejšie predstaviť.

Hľadáte ďalší zdroj, ktorý vás naučí inzerovať na porovnávačoch? Využite naše školenie zdarma. Jirka s vami podrobne prejde základy, ktoré budete na začiatok potrebovať. Predstaví rozdiely medzi jednotlivými porovnávačmi a poradí, ako na dobrú spárovanosť.

Heureka

Najskôr sa bližšie pozrieme na najväčší český vyhľadávač tovaru. Na začiatok potrebujete vedieť, kde je možné biddovať a čo by ste mali mať pripravené.

Aké možnosti ponúka Heureka 

Na tomto vyhľadávači tovarov je možný bidding iba v produktovom detaile. Takéto ponuky sa potom zobrazujú v sekcii Doporučených obchodov. S inzerciou môžete ďalej pracovať a využiť tiež: 

 • Ponuku na TOP pozíciu a zároveň na prvú pozíciu v biddingu: Tieto miesta uvidia zákazníci najskôr, preto sa toto umiestnenie vyplatí.
Ponuka na TOP pozícii a na prvej pozícii v biddingu.
 • Ponuku na TOP pozíciu s preklikom k objednávke: V tomto prípade sa produkt obchodu zobrazuje na najvyššej pozícii a zákazník priamo nakupuje cez portál Heureky. Stačí, aby bol e-shop zapojený do Heureka Marketplace a nemusí biddovať.
  Ponuka e-shopu zapojeného do Heureka Marketplace.

Čo je potrebné splniť

 1. V prvom kroku si najskôr overte počet vašich konkurentov. Aby sa na produktovej karte bidding vôbec spustil, musia produkt inzerovať minimálne 4 e-shopy.
 2. Potom si zapnite PPC režim. Do administrácie stačí nahrať dostatok kreditov. Ten by mal mať stále zostatok, aby nedošlo k pozastaveniu inzercie. Čiastku je možné dobíjať automaticky pri zadaní platobnej karty. 
 3. Máte dostatok recenzii od svojich zákazníkov? Pokiaľ nie, začnite ich zbierať. Pre zapojenie do biddingu je potreba vlastniť certifikát Overené zákazníkmi.
  Môžete získať modrý alebo zlatý certifikát Overené zákazníkmi. Všetko sa odvíja od toho, koľko referencii máte k dispozícii a ako vás zákazníci hodnotia.
 4. V prípade, že máte zapnutý PPC režim, spárujte vaše produkty do produktových kariet. Ide o ich zaradenie do správnych kategórii. Pokiaľ máte vo svojej ponuke stovky alebo tisíce položiek a potrebujete ich hromadne spárovať, využite aplikáciu Pairing Bear alebo Bidding Fox Elements. Potom si všetko skontrolujte v prehľade spárovanosti produktov.

Viac o tom, ako jednotlivé podmienky splniť a na čo si dať pozor, si povieme nabudúce. 

Zboží.cz

Na tomto porovnávači funguje menší počet e-shopov, ponúka však väčšie množstvo miest, na ktorých je bidding možné uplatniť. Poďme si ich všetky ukázať.

Aké možnosti poskytuje Zboží.cz

Na Zboží.cz môžete svoje produkty biddovať:

 • V detaily produktu
  Pre sortiment sú vytvorené karty, na ktoré sa e-shopy párujú podľa zhody názvu. Ak chcete zvýšiť šancu spárovania, doporučujeme mať vo feede vložený EAN kód
Produktový detail na Zboží.cz.
 • Vo fulltextovom vyhľadávaní
  Pri zadaní kľúčového slova sa zobrazia najskôr položky spárované na kartách a ďalej ponuky jednotlivých e-shopov.
Ponuky vo vyhľadávaní na Zboží.cz
 • Vo výpise kategórie
  V tomto prípade sú za sebou zoradené jednotlivé obchody v danej kategórii.
 • V hľadaní v kategórii
Hľadanie v kategórii na Zboží.cz
Zobrazovanie ponúk v Seznam vyhľadávania.

Čo je pre bidding na Zboží.cz potrebné

 • Skontrolujte si koľko e-shopov ponúka rovnaký produkt ako vy. Mali by byť minimálne tri.
 • Do administrácie nahrajte dostatočný kredit.
Na Zboží.cz ide biddovať taktiež nespárované produkty v kategórii alebo vo fulltextovom vyhľadávaní.

Bidding vám pomôže dostať sa nielen na konkrétnu pozíciu porovnávača, ale pri správnom nastavení stratégie dokáže plniť stanovené obchodné ciele: To môže byť zvýšenie obratu, maximalizácia počtu objednávok, zníženie nákladov atď. Sledujte nášho Sprievodcu a naučte sa základy tak, že ho budete sami hravo ovládať.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.