Nachádzate sa tu

Ako na hromadné párovanie produktov pomocou Bidding Fox Elements

Máte vo svojom feede tisíce položiek a potrebujete ich správne zaradiť do katalógu Heureky? Vďaka Bidding Fox Elements ich spárujete na pár kliknutí. V článku sme spísali stručný návod, v ktorom vám ukážeme, ako na to.

K čomu Bidding Fox Elements využijete

Bidding Fox Elements poskytuje dáta o inzercii prostredníctvom elementov. Pomáha s presnejším cielením inzercie aj doplnením nových informácií do feedu.

Pre správne zobrazenie na produktových kartách je potreba vaše produkty spárovať. Ak máte rozsiahly sortiment, ručným zadávaním by ste stratili veľa času. Elementy Bidding Fox Elements vám prácu výrazne uľahčia. Obsahujú dáta z prehľadu Spárovanosť produktov a navrhujú zmenu názvu alebo kategórie produktov tak, aby ste položky správne zaradili do katalógu Heureky. Vďaka nim spárujete všetko na pár kliknutí.

Ako postupovať krok za krokom

 1. Zapnite si aplikáciu Bidding Fox Elements v Mergado Store.
 2. Otvorte ju a prejdite do sekcie Heureka – nespárované produkty.
 3. Nájdite element BFE_H_UNPAIRED_SUGGESTED_CATEGORY_TREE pre návrh kategórie a BFE_H_UNPAIRED_SUGGESTED_PRODUCT_NAME pre zmenu názvu produktu.
 4. Vyberte Generovať a zmenu uložte.
 5. Akonáhle prebehne aplikácia pravidiel v Mergade, uvidíte v nich položky s návrhmi.
  elementy BFE
  Elementy v Bidding Fox Elements pre hromadné párovanie produktov.
 6. Teraz prejdeme do Mergada, kde sa zameriame na naplnenie elementu PRODUCTNAME, prípadne PRODUCT, ak ho máte vo svojom feede. V Mergade si otvoríme záložku Produkty a pomocou filtrov nájdeme tie, ktoré nemajú prázdny element s návrhom názvu produktu. Tento výber uložíme.

  filtrování nespárovaných produktů
  Filtrovanie produktov s neprázdným elementom obsahujúcim návrh kategórie.
 7. Vytvoríme nové pravidlo pre prepísanie, ktoré sa bude aplikovať na uložený výber. Do elementu vložíme PRODUCTNAME a nový obsah vyplníme elementom BFE. Ako to bude vyzerať, vidíte na obrázku.
  hromadné párování
  Vytvorenie pravidla pre hromadné párovanie produktov v Mergade.

Rovnako budete postupovať u kategórie produktu. Použijete BFE_H_UNPAIRED_SUGGESTED_CATEGORY_TREE a naplníte ním CATEGORYTEXT. Po aplikovaní pravidiel začnú do Heureky prúdiť produkty so správnym názvom a kategóriou. Je na vás, či počkáte na automatické pregenerovanie Mergadom alebo ho zapnete ručne. Počet spárovaných položiek môžete sledovať v aplikácii Bidding Fox alebo Pricing Fox.

Prácu si uľahčíte makrom Hromadné párovanie podľa návrhu. Stačí len zapnúť potrebné elementy v Bidding Fox Elements, makro importovať a spustiť. Automaticky vytvorí výber aj pravidlá a bude pracovať za vás.

To isté dokážete aj v aplikácii  Pairing Bear, do ktorej stačí nahrať CSV s feedom.

V tomto článku sme vám ukázali, ako hromadne spárovať produkty bez nutnosti zadávať čokoľvek ručne. Postupujte podľa návodu a sledujte, ako narastá počet vašich spárovaných produktov.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Rozhovor Decathlon
Chcete načerpať inšpiráciu pre prácu s našou aplikáciou a tvorbou stratégií? Na dnešný rozhovor sme oslovili Decathlon, poprednú firmu na trhu športového vybavenia. Na otázky nám odpovedal online marketing špecialista Ing. Jan Nový. Začítajte sa do rozhovoru a získajte know-how, ktoré využijete aj pre svoj e-shop.
Správne nastavená stratégia patrí k prvotným úlohám, bez ktorých sa Lišiak v žiadnej inzercii nezaobíde. Na základe spätnej väzby sme do aplikácie pridali nie len funkciu nastavenia minimálneho cpc. Neviete si predstaviť, ako by ste takúto možnosť využili? Poďme si ju a ďalšie novinky postupne predstaviť.
Biddovanie pomocou Bidding Fox Elements
Ako efektívne využijete dáta zo Sortiment reportu a akým spôsobom ich môžete spracovať pomocou Mergada a Bidding Fox Elements? Na to si posvietime v návode od Petra Janouška, online marketing...

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.