Nachádzate sa tu

Ako to funguje

Lišiak detektív Bidding Fox je múdry biddingový nástroj pre správu inzercie na Heureke. S vašou pomocou dokáže lišiacky nastaviť a riadiť biddingovú stratégiu. Pracuje dňom i nocou, šetrí vám čas, pomôže zvýšiť tržby a znížiť náklady na inzerciu. Jeho ďalšou prednosťou je diagnostika, dátová analytika a monitoring konkurencie, ktorú využijú aj menšie e-shopy bez možnosti biddingu.

Čo všetko Bidding Fox zvládne?

Dokáže vyhodnotiť, ktoré produkty majú potenciál sa dobre predávať a potom riadiť ich inzerciu tak, aby boli vidieť. Naopak pri položkách, ktoré sú v danú chvíľu nepredajné, inzerciu utlmí. Konkrétne vám umožní napríklad: 

  • vybrať stratégiu, ktorou sa chcete pre konkrétny výber produktov riadiť,
  • zapnúť stratégiu opakovane v pravidelnom režime,
  • nastaviť limitné PNO a aj to, ako sa po jeho dosiahnutí zachovať,
  • nastaviť maximálnu cenu za preklik,
  • určiť, na akej pozícii sa má vaša ponuka v detaile produktu dlhodobo držať,
  • kontrolovať ceny konkurencie vo vašom odbore a ak budete chcieť, tak podľa nich upravovať vašu inzerciu,
  • diagnostikovať problémy naprieč sortimentom,
  • zasielať upozornenia a reporty,
  • nebiddovať položky, ktoré sa vo vyhľadávači umiestňujú do piatej pozície a ďalej. 

 

 

Ako každý nástroj, aj Bidding Fox je potrebné správne nastaviť a používať. Ako prvý návod vám môže poslúžiť naša Nápoveda. Na blog neustále pribúdajú nové návody a zlepšováky. A ak uprednostňujete videá, nájdete nás aj na YouTube.

Máme pripravené školenia pre začiatočníkov aj pokročilých. Dozviete sa, ako lišiaka využívať čo najefektívnejšie a radi vám zodpovieme všetky otázky.

 

 

Prečo Bidding Fox?

Dobrá práca s biddingom vám pomôže dosahovať vyšších tržieb. Bidding Fox umožňuje efektívnejšie biddovanie pomocou stratégií, ktoré si vytvoríte na mieru pre váš e-shop. O tom, koľko míňate za prekliky, budete mať prehľad vďaka stanoveniu maximálnej ceny za preklik. Alternatívou je možnosť pevne určiť podiel nákladov na obrate (PNO). Bidding Fox vám pomôže spravovať inzerciu a mať prehľad o nákladoch a konkurencii.

Ako získať Bidding Fox?

Bidding Fox vyžaduje použitie aplikácie Mergado. Ak s ňou pracujete, stačí si aplikáciu aktivovať v Mergado Store a získate zdarma 15 dní na testovanie lišiaka. Ak Mergado nepoužívate, môžete si ho vyskúšať až na mesiac zdarma.

Pre aktiváciu Bidding Foxu v Mergado Store je nutné mať v Mergade nastavené propojenie s Heurekou a Google Analytics. Pre bidding ako taký musíte mať zavedené a pridelené “Overené zákazníkmi”. A v administrácii Heureky na stránke “Meranie konverzí” mať povolené “Generovať XML reporty”. Viac o prvých krokoch v Bidding Foxe nájdete tu.

Ze života biddingového automatu

Čo je bidding a ako funguje
Premýšľate, ako zviditeľniť svoj e-shop na Heureke a Zboží.cz? Na nasledujúcich riadkoch sa dočítate o biddingu na porovnávačoch a o jeho možnostiach a výhodách.
Prvé nastavenie biddingového automatu
Vŕta vám hlavou, ktorý box pri nastavovaní aplikácie zakliknúť a ako vyplniť ostatné políčka, aby Lišiak fungoval správne? V článku na vás čaká popis celej stránky Nastavenie spolu s videonávodom.
Septembrový release
Nástroj Bidding Fox Elements si prešiel zmenami, ktoré užívateľovi rozhodne zjednodušia a sprehľadnia prácu s ním. Elementy sme rozdelili do podstránok podľa okruhov, pribudla možnosť párovať dáta k produktom z Google Analytics a možnosť nastaviť UTM parametre priamo v appke.

Přihlaste se k odběru novinek

Neutečou vám ty nejzásadnější novinky z aplikace Bidding Fox, případové studie a tipy na články z oboru vyhledávačů zboží.