Nachádzate sa tu

Nastavte si Bidding Fox tak, aby sa vám dáta k projektu, stratégiám aj produktom sťahovali správne

Dôležitým krokom pre zobrazovanie štatistík v našej aplikácii je výber zdroja údajov. Môžete si vybrať Heureku, Google Analytics alebo Zboží.cz. Záleží na vás, aký chcete zvoliť, každý má svoje špecifické nastavenia. V článku sa pozrieme na časté problémy s párovaním dát a ich riešenia.

K čomu využijete štatistiky v Bidding Foxe

Grafy a štatistiky na stránke Prehľad informujú o výkone celej inzercie. Na kontrolu výsledkov biddingu a sledovanie stavu sortimentu taktiež využijete štatistiky u konkrétnych produktov alebo v detaile stratégií.

Na výber máte niekoľko metrík, obrat, náklady, PNO a mnoho ďalšieho. Na ich základe potom môžete optimalizovať stratégie. Hodiť sa vám bude aj nová možnosť sledovania stratégie a projektu, vďaka ktorej budete mať o inzercii neustály prehľad a nič vám neutečie.

Sledovanie projektu.

Štatistiky pri projekte alebo stratégii sú prázdne

Nezobrazujú sa vám dáta na stránke Prehľad? Skontrolujte si, či máte v Nastavení správne vyplnený zdroj a médium, ktorý sledujete v Google Analytics.

Nastavenie zdroje a media.

V prípade chýbajúcich údajov pri stratégiách, ktoré ste práve vytvorili, počkajte na aplikáciu pravidiel v Mergade. Potom Lišiak do hodiny spočíta novej metriky.

V Bidding Foxe chýbajú dáta o produktoch

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako si aplikáciu správne nastavíte tak, aby prebiehalo sťahovanie dát z Google Analytics, Heureky alebo Zboží.cz bez problémov.

Google Analytics

Informácie môžete párovať pomocou ITEM_ID alebo vstupných stránok. Ak zvolíte prvý spôsob, ITEM_ID vo feede sa musí zhodovať so SKU v Google Analytics. Či ich máte nastavené správne, skontrolujete vo vašom e-shope v nastavení konverzného kódu alebo priamo v administrácii Google Analytics. Dôležité je nezabudnúť na aktivovanie Enhanced ecommerce merania v Google Analytics, ktoré je potrebné pre meranie preklikov.

Párovanie štatistík podľa vstupných stránok alebo ITEM_ID.
Pridávate si do feedu ITEM_ID pomocou makra v Mergade? V tomto prípade sa ITEM_ID posiela do Heureky, ale nie do Google Analytics, preto zvoľte párovanie podľa vstupných stránok.

Používate UTM parametre v URL adresách? Riaďte sa nasledujúcim:

  • Ak ich máte nahrané v Google Analytics, musíte ich mať obsiahnuté aj vo feede.
  • V prípade, že ich do Google Analytics neposielate, zaškrtnite checkbox Odstraňovať UTM parametre z URL adries.
  • V zásade si stačí pamätať jednoduché pravidlo – URL adries produktov vo feede musí zodpovedať tým adresám, ktoré posielate do Google Analytics.

Heureka

Na začiatku je potrebné si skontrolovať, či máte v administrácii Heureky zaškrtnutý checkbox Generovať XML reporty. Užívatelia na to často zabúdajú. Do Bidding Foxu sa im potom nesťahujú potrebné feedy a tým pádom v aplikácii nevidia žiadne štatistiky. Počkajte do ďalšieho dňa, než si Lišiak všetko stiahne.

Zboží.cz

Pre bezproblémové fungovanie je potrebné mať vyriešené napojenie na API. Ak ste e-shop s API ešte len prepojili, počkajte hodinu, než sa dáta stiahnu.

 

Ak máte všetko správne nastavené, a aj napriek tomu vidíte miesto pekných čísiel samé nuly, ozvite sa nám a spoločne problém vyriešime. Teraz už viete, ako postupovať v prípade, že sa vám neukazujú žiadne dáta pri projektoch, produktoch alebo stratégiách. Snažili sme sa vám spísať všetky možnosti situácií, ktoré sa vám môžu v praxi nastať.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Rozhovor o biddingu
Vianočná sezóna sa nezadržateľne blíži a e-shopy začínajú bojovať o pozornosť svojich zákazníkov. Bidding je jednou z variánt, vďaka ktorej môžu svoje produkty na porovnávačoch tovaru viac...
Bidding Audit
Je to skoro pol roka, čo sme vám predstavili novinku Bidding Audit. Vďaka tomuto nástroju zanalyzujete svoju inzerciu na porovnávačoch tovaru a zistíte, kde sú jej slabé miesta. Odhalí napríklad...
Septembrové novinky v Bidding Foxe, Pricing Foxe a vo svete porovnávačov
Uplynulý mesiac bol naozaj nabitý. V Pricing Foxe sme pre vás spoločne s Ondrejom Hamouzom pripravili prvú prípadovú štúdiu, z ktorej máme veľkú radosť. Priblíži vám využitie Líšky na monitoring...

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.