Nachádzate sa tu

Prečo je Mergado Keychain potrebný pre správne fungovanie Bidding Foxu

Viete, aké kroky je potrebné urobiť, než zapnete našu aplikáciu? Vďaka Mergado Keychain stiahne náš Lišiak z porovnávačov potrebné dáta a pripraví pre vás štatistiky a analytiku. Pozrite sa, k čomu Mergadova kľúčenka slúži, ako postupovať pred zapnutím Bidding Foxu a na čo si dať pozor.

K čomu Mergado Keychain využijete

Nástroj prepojí dáta z vyhľadávačov tovaru s vašimi aplikáciami. Vďaka nej vám Bidding Fox ukáže štatistiky vašich predajov a grafy objednávok, kliknutí a ďalších. Tiež uloží heslá pre jednotlivé vyhľadávače. Aplikácia je zadarmo a zapína sa automaticky po vytvorení exportu v Mergade.

Mergado Keychain.

Ako postupovať pred zapnutím Bidding Foxu

 1. Nahrajte svoj export do Mergada a prejdite do Mergado Keychain.
  Výber spojenia v Mergado Keychain.
 2. Vytvorte spojenie, ktoré potrebujete. Na výber máte Heureku, Zboží.cz, Google Analytics a ďalšie.
  Zadanie potrebných údajov pre vytvorenie spojenia.
 3. Na vyhľadávačoch zadajte adresu výstupného XML feedu z Mergada.
 4. Aktivujte Bidding Fox a nastavte ho podľa svojich potrieb.
 5. Než si Lišiak stiahne dáta z Mergada, vytvorte si prvé stratégie, podľa ktorých začne aplikácia do 48 hodín biddovať.
 6. Skontrolujte správne párovanie URL adries do Google Analytics. V Bidding Foxe si nastavíte párovanie podľa ITEM_ID alebo vstupných stránok.

Na čo si dať pozor

 • Pokiaľ chcete napojiť dáta ako pre slovenskú, tak pre českú Heureku, je nutné v Mergade založiť jeden e-shop pre Heureku.cz a druhý pre Heureku.sk.
 • V prípade, že kľúčenka nefunguje, uvidíte upozornenie na troch miestach: v Mergade, Bidding Foxe aj v e-maile. Ak si myslíte, že máte všetko správne nastavené, ale Keychain napriek tomu nefunguje, odporúčame spojenie zrušiť a vytvoriť nové.
 • Môžete si vybrať, aké porovnávače chcete s Mergadom prepojiť. V Bidding Foxe si potom len vypnete upozornenie na tie, ktoré ste nezvolili.
Upozornenie v Bidding Foxe.

Problémy, ktoré môžu nastať

Nižšie uvedieme ťažkosti, ktoré sa spájajú so zlým nastavením Mergado Keychain.

Do Bidding Foxu sa neprepisujú žiadne dáta z Google Analytics

V takom prípade skontrolujte prepojenie Mergada a Google Analytics. Ak je všetko v poriadku, pozrite sa, či súhlasí tvar adries vo feede a v Google Analytics. Viac o zlom párovaní dát nájdete tu.

V aplikácii sú všetky produkty nespárované

Pre párovanie produktov a kompletné dáta o sortimente je potrebné, aby si Lišiak mohol stiahnuť konverzný feed a sortiment report. Skontrolujte, či ste kľúčenku nastavili správne.

V Mergado Keychain je spojenie so Zboží.cz v poriadku, ale v Bidding Foxe nevidíte žiadne dáta

Pre Zboží.cz je potreba vytvoriť prepojenie s API priamo v Bidding Foxe. Ako na to, zistíte v tomto článku.

Zhrnuli sme, prečo je Mergado Keychain dôležitý pre správne fungovanie Bidding Foxu. Než sa pustíte do prvých stratégií v našej aplikácii, prejdite si spomínaný postup. Nastavenie je veľmi jednoduché a zaberie vám len chvíľu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Lišiaci na ShopCampe
Tento rok sme boli partnerom e-commerce konferencie ShopCamp. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť akcie, na ktorej sa stretávajú e-shopari a odborníci z celej republiky. ShopCamp sa tento rok konal 2...
Augustové lišiacke novinky
Letné prázdniny sú na konci a nastal čas spísať dôležité e-commerce udalosti za mesiac august. V lišiackej dielni sme pre vás pripravili zaujímavý obsah, ktorého súčasťou bol napríklad rozhovor o...
Prečo je Mergado Keychain potrebný pre správne fungovanie Bidding Foxu
Viete, aké kroky je potrebné urobiť, než zapnete našu aplikáciu? Vďaka Mergado Keychain stiahne náš Lišiak z porovnávačov potrebné dáta a pripraví pre vás štatistiky a analytiku. Pozrite sa, k čomu...

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.