Nachádzate sa tu

Prečo je Mergado Keychain potrebný pre správne fungovanie Bidding Foxu

Viete, aké kroky je potrebné urobiť, než zapnete našu aplikáciu? Vďaka Mergado Keychain stiahne náš Lišiak z porovnávačov potrebné dáta a pripraví pre vás štatistiky a analytiku. Pozrite sa, k čomu Mergadova kľúčenka slúži, ako postupovať pred zapnutím Bidding Foxu a na čo si dať pozor.

K čomu Mergado Keychain využijete

Nástroj prepojí dáta z vyhľadávačov tovaru s vašimi aplikáciami. Vďaka nej vám Bidding Fox ukáže štatistiky vašich predajov a grafy objednávok, kliknutí a ďalších. Tiež uloží heslá pre jednotlivé vyhľadávače. Aplikácia je zadarmo a zapína sa automaticky po vytvorení exportu v Mergade.

Mergado Keychain.

Ako postupovať pred zapnutím Bidding Foxu

 1. Nahrajte svoj export do Mergada a prejdite do Mergado Keychain.
  Výber spojenia v Mergado Keychain.
 2. Vytvorte spojenie, ktoré potrebujete. Na výber máte Heureku, Zboží.cz, Google Analytics a ďalšie.
  Zadanie potrebných údajov pre vytvorenie spojenia.
 3. Na vyhľadávačoch zadajte adresu výstupného XML feedu z Mergada.
 4. Aktivujte Bidding Fox a nastavte ho podľa svojich potrieb.
 5. Než si Lišiak stiahne dáta z Mergada, vytvorte si prvé stratégie, podľa ktorých začne aplikácia do 48 hodín biddovať.
 6. Skontrolujte správne párovanie URL adries do Google Analytics. V Bidding Foxe si nastavíte párovanie podľa ITEM_ID alebo vstupných stránok.

Na čo si dať pozor

 • Pokiaľ chcete napojiť dáta ako pre slovenskú, tak pre českú Heureku, je nutné v Mergade založiť jeden e-shop pre Heureku.cz a druhý pre Heureku.sk.
 • V prípade, že kľúčenka nefunguje, uvidíte upozornenie na troch miestach: v Mergade, Bidding Foxe aj v e-maile. Ak si myslíte, že máte všetko správne nastavené, ale Keychain napriek tomu nefunguje, odporúčame spojenie zrušiť a vytvoriť nové.
 • Môžete si vybrať, aké porovnávače chcete s Mergadom prepojiť. V Bidding Foxe si potom len vypnete upozornenie na tie, ktoré ste nezvolili.
Upozornenie v Bidding Foxe.

Problémy, ktoré môžu nastať

Nižšie uvedieme ťažkosti, ktoré sa spájajú so zlým nastavením Mergado Keychain.

Do Bidding Foxu sa neprepisujú žiadne dáta z Google Analytics

V takom prípade skontrolujte prepojenie Mergada a Google Analytics. Ak je všetko v poriadku, pozrite sa, či súhlasí tvar adries vo feede a v Google Analytics. Viac o zlom párovaní dát nájdete tu.

V aplikácii sú všetky produkty nespárované

Pre párovanie produktov a kompletné dáta o sortimente je potrebné, aby si Lišiak mohol stiahnuť konverzný feed a sortiment report. Skontrolujte, či ste kľúčenku nastavili správne.

V Mergado Keychain je spojenie so Zboží.cz v poriadku, ale v Bidding Foxe nevidíte žiadne dáta

Pre Zboží.cz je potreba vytvoriť prepojenie s API priamo v Bidding Foxe. Ako na to, zistíte v tomto článku.

Zhrnuli sme, prečo je Mergado Keychain dôležitý pre správne fungovanie Bidding Foxu. Než sa pustíte do prvých stratégií v našej aplikácii, prejdite si spomínaný postup. Nastavenie je veľmi jednoduché a zaberie vám len chvíľu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Novinka Fox Data+
Vytvárate si prehľady o vývoji sortimentu svojho e-shopu častým preklikávaním z jednej stránky na druhú? Všetko robíte ručne a trvá vám to zbytočne dlho? Máme pre vás pohodlný spôsob, ako dáta sledovať automatizovane a z jedného miesta. Predstavujeme novú aplikáciu Fox Data+, ktorá informácie o vývoji vášho tovaru dostane do prehľadných grafov. Pozrime sa na ňu bližšie.
Rozhovor Decathlon
Chcete načerpať inšpiráciu pre prácu s našou aplikáciou a tvorbou stratégií? Na dnešný rozhovor sme oslovili Decathlon, poprednú firmu na trhu športového vybavenia. Na otázky nám odpovedal online marketing špecialista Ing. Jan Nový. Začítajte sa do rozhovoru a získajte know-how, ktoré využijete aj pre svoj e-shop.
Správne nastavená stratégia patrí k prvotným úlohám, bez ktorých sa Lišiak v žiadnej inzercii nezaobíde. Na základe spätnej väzby sme do aplikácie pridali nie len funkciu nastavenia minimálneho cpc. Neviete si predstaviť, ako by ste takúto možnosť využili? Poďme si ju a ďalšie novinky postupne predstaviť.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.