Nachádzate sa tu

Prečo je Mergado Keychain potrebný pre správne fungovanie Bidding Foxu

Viete, aké kroky je potrebné urobiť, než zapnete našu aplikáciu? Vďaka Mergado Keychain stiahne náš Lišiak z porovnávačov potrebné dáta a pripraví pre vás štatistiky a analytiku. Pozrite sa, k čomu Mergadova kľúčenka slúži, ako postupovať pred zapnutím Bidding Foxu a na čo si dať pozor.

K čomu Mergado Keychain využijete

Nástroj prepojí dáta z vyhľadávačov tovaru s vašimi aplikáciami. Vďaka nej vám Bidding Fox ukáže štatistiky vašich predajov a grafy objednávok, kliknutí a ďalších. Tiež uloží heslá pre jednotlivé vyhľadávače. Aplikácia je zadarmo a zapína sa automaticky po vytvorení exportu v Mergade.

Mergado Keychain.

Ako postupovať pred zapnutím Bidding Foxu

 1. Nahrajte svoj export do Mergada a prejdite do Mergado Keychain.
  Výber spojenia v Mergado Keychain.
 2. Vytvorte spojenie, ktoré potrebujete. Na výber máte Heureku, Zboží.cz, Google Analytics a ďalšie.
  Zadanie potrebných údajov pre vytvorenie spojenia.
 3. Na vyhľadávačoch zadajte adresu výstupného XML feedu z Mergada.
 4. Aktivujte Bidding Fox a nastavte ho podľa svojich potrieb.
 5. Než si Lišiak stiahne dáta z Mergada, vytvorte si prvé stratégie, podľa ktorých začne aplikácia do 48 hodín biddovať.
 6. Skontrolujte správne párovanie URL adries do Google Analytics. V Bidding Foxe si nastavíte párovanie podľa ITEM_ID alebo vstupných stránok.

Na čo si dať pozor

 • Pokiaľ chcete napojiť dáta ako pre slovenskú, tak pre českú Heureku, je nutné v Mergade založiť jeden e-shop pre Heureku.cz a druhý pre Heureku.sk.
 • V prípade, že kľúčenka nefunguje, uvidíte upozornenie na troch miestach: v Mergade, Bidding Foxe aj v e-maile. Ak si myslíte, že máte všetko správne nastavené, ale Keychain napriek tomu nefunguje, odporúčame spojenie zrušiť a vytvoriť nové.
 • Môžete si vybrať, aké porovnávače chcete s Mergadom prepojiť. V Bidding Foxe si potom len vypnete upozornenie na tie, ktoré ste nezvolili.
Upozornenie v Bidding Foxe.

Problémy, ktoré môžu nastať

Nižšie uvedieme ťažkosti, ktoré sa spájajú so zlým nastavením Mergado Keychain.

Do Bidding Foxu sa neprepisujú žiadne dáta z Google Analytics

V takom prípade skontrolujte prepojenie Mergada a Google Analytics. Ak je všetko v poriadku, pozrite sa, či súhlasí tvar adries vo feede a v Google Analytics. Viac o zlom párovaní dát nájdete tu.

V aplikácii sú všetky produkty nespárované

Pre párovanie produktov a kompletné dáta o sortimente je potrebné, aby si Lišiak mohol stiahnuť konverzný feed a sortiment report. Skontrolujte, či ste kľúčenku nastavili správne.

V Mergado Keychain je spojenie so Zboží.cz v poriadku, ale v Bidding Foxe nevidíte žiadne dáta

Pre Zboží.cz je potreba vytvoriť prepojenie s API priamo v Bidding Foxe. Ako na to, zistíte v tomto článku.

Zhrnuli sme, prečo je Mergado Keychain dôležitý pre správne fungovanie Bidding Foxu. Než sa pustíte do prvých stratégií v našej aplikácii, prejdite si spomínaný postup. Nastavenie je veľmi jednoduché a zaberie vám len chvíľu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.