Nachádzate sa tu

Augustové lišiacke novinky

Letné prázdniny sú na konci a nastal čas spísať dôležité e-commerce udalosti za mesiac august. V lišiackej dielni sme pre vás pripravili zaujímavý obsah, ktorého súčasťou bol napríklad rozhovor o pricingu alebo ďalší diel Bidding Fox Live. V článku vám zhrnieme nielen informácie z našich aplikácií, ale aj zo sveta porovnávačov.

Čo je nové v Pricing Foxe

Tento mesiac sme pokračovali v seriáli o filtrovaní. Tretí diel vám poslúži ako sprievodca pojmov k filtrovaniu. Zamerali sme sa na rozdiely medzi jednotlivými ID i cenami. Vo štvrtom diele sme sa zamerali na pokročilú prácu s filtrami. Ukázali sme, ako ich môžete medzi sebou kombinovať a odpovedali na vaše najčastejšie otázky.

Pripravili sme aj rozhovor s Petrou Mikuláškovou, konzultantkou v oblasti porovnávačov tovaru. Petra zhodnotila nástroj Pricing Audit a ukázala, ako by ste mali nad cenami premýšľať.

Aké vylepšenia sme pripravili v Bidding Foxe

Na začiatku mesiaca sme natočili dvanásty diel Bidding Fox Live, vďaka ktorému si môžete zrekapitulovať, čo je v appke nové za uplynulé mesiace. Spomenuli sme nastavenie MAX_CPC v percentách aj biddovanie podľa minima kategórie z cenníka Heureky.

Aplikáciu sme vylepšili o možnosť nebiddovať príliš lacné alebo drahé produkty a na stránku Konkurencia sme pridali samostatnú tabuľku so sledovanými konkurentmi. Predstavili sme vám tiež možnosť exportu. Spísali sme, čo máte na výber a na čo jednotlivé informácie slúžia.

Čo by vám nemalo uniknúť na trhu zásielkových služieb

Zásielkovňa priniesla v priebehu mesiaca množstvo noviniek. Po novom môžete posielať zásielky do Maďarska alebo si ich nechať doručiť do kufra vášho vozidla Škoda. Na ich blogu nájdete prehľadné tipy, ktoré vám pomôžu v lepšej orientácii v nových pravidlách DPH pre e-commerce.

Čo sa deje na porovnávačoch tovaru

Heureka mení od 20. 9. 2021 obchodné podmienky. Oznámila spustené kategórie a plánované content zmeny v mesiaci august. Postupne zavádza povinné parametre v kategóriách Oblečenie a móda. Uľahčí to párovanie do produktových kariet a výber vhodného oblečenia pre zákazníkov. Ak vás zaujímajú nové kategórie a parametre na Zboží.cz, nájdete ich tu.

 

Augustové udalosti sú za nami. Ak sa chcete naučiť, ako pracovať s našimi aplikáciami, využite vypísané školenia Pricing Foxu a Bidding Foxu. Budeme sa na vás tešiť.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.