Nachádzate sa tu

Júlové lišiacke novinky

Tak, ako každý mesiac, ani tento nevynecháme zhrnutie najzásadnejších noviniek zo sveta biddingu a e-commerce. Začítajte sa do informácií, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti.

Novinky od Lišiakov

V priebehu mesiaca sa na lišiackom blogu objavili ďalšie návody. Pomôžu vám s následnou prácou po vygenerovaní exportu vašich alebo konkurenčných produktov a so spárovanosťou na Heureke. Prečítajte si o tom, ako na import CSV súboru do Google SpreadSheets. Zaujímať vás určite budú aj najčastejšie chyby v spárovanosti na Heureke spolu s návodom, ako ich odhaliť.

V druhej polovici júla Dominika predstavila novinky v rozhraní pricingovej aplikácie na premiérovom Pricing Fox Live. Appka zaznamenala obrovské pokroky. Prepojenie s e-shopovým systémom Woocommerce a UPgates je toho dôkazom. Skvelou správou je, že ju môžete zdarma testovať až do konca augusta.

 

Mergado o dobývaní zahraničného trhu

Kolegovia z Mergada vyspovedali odborníka na expanziu do Nemecka – Milana Fialu z pražskej agentúry eVisions. Z rozhovoru sa dozviete kopu zaujímavých tipov z prostredia nemeckého e-commerce. A kto premýšľa nad expanziou do Poľska, určite ho poteší súhrn najaktuálnejších informácií o správaní zákazníkov či najpoužívanejších porovnávačoch tovaru.

V duchu zahraničnej expanzie a automatizácie v e-commerce sa bude niesť aj štvrtý ročník MergadoFestu. Vstup na akciu je zdarma, stačí sa zaregistrovať.

 

Uchovávajte dáta v bezpečí vďaka Symlink Stork

Mergado Store sa rozrástol o novú aplikáciu Symlink Stork. Vďaka nej budete mať odteraz pod kontrolou prístupy k dátam vášho e-shopu. Každému partnerovi vytvoríte vlastný symlink, ktorý je možné podľa potreby deaktivovať či úplne odstrániť.

 

Požiadavky porovnávačov na produktové obrázky

Každý porovnávač tovaru vyžaduje špecifický rozmer, pozadie, dátovú veľkosť alebo formát obrázku. Feed Image Editor v najnovšom článku zhrnul špecifikácie jednotlivých porovnávačov. Všetko nájdete na jednom mieste, stačí sa pustiť do úpravy.

 

Novinky Heureky a Zásielkovne

Heureka spustila na začiatku júla povinné parametre týkajúce sa módy a nábytku. Okrem toho pripravila pravidelný článok o spustených kategóriách a content zmenách.


Zásielkovňa, s účinnosťou od 3. júla, pozastavila doručovanie do USA. Zmeny sa dotkli aj zásielok do Anglicka a Grécka.

 

 

Súhrn informácií z predošlého mesiaca je za nami. Užite si zvyšok leta, prípadne augustovú dovolenku. My sa budeme opäť priebežne hlásiť s ďalšími návodmi či zlepšovákmi na našom blogu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Predávate do zahraničia alebo plánujete expanziu? Bidding Fox Elements vám automaticky zaistí aktuálne kurzy z ČNB a ECB, vďaka ktorým prepočítate ceny presne, rýchlo a bez chýb. Ušetríte čas, získajte prehľad a predávajte efektívne naprieč trhmi.
Kedy v biddingu šliapnuť na plyn a kedy pribrzdiť? Bidding Fox na Mergado Feste odhalil tipy, ako ušetriť tisícky a nestrácať zbytočne kredit.
Prečo Heureka hlási price_don't_match a ako sa tohto varovania zbaviť ? Vďaka drobnej úprave skriptu merania konverzí to teraz pôjde ako po masle. V článku vám ukážeme, ako na to.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.