Nachádzate sa tu

Októbrové novinky v Bidding Foxe, Pricing Foxe a vo svete porovnávačov

Uplynulý mesiac mal náš tím plné ruky práce na novinkách o ktoré sa s vami chceme podeliť. Pripravili sme pre vás rozhovor o biddingu aj podcast o cenotvorbe, v ktorom si prídu na svoje začiatočníci aj pokročilí. V Pricing Foxe odteraz nájdete úplne novú stránku Konkurencia, ktorá vám pomôže s analýzou e-shopov na rovnakých produktových kartách. Pre viac podrobností čítajte ďalej.

Prečítajte si rozhovor o biddingu a spoznajte nové vylepšenia Bidding Foxu

Premýšľate nad biddingom a hľadáte zdroj informácií? Prečítajte si náš rozhovor s Ondrom Vodehnalom, spoluzakladateľom marketingovej agentúry FILIPES MEDIA s.r.o.. Pobavili sme sa o základoch biddingu, ktoré sa budú hodiť každému začiatočníkovi. Dozviete sa, čo je bidding, aké sú jeho výhody aj aké sú trendy v tomto odbore.

Aby bolo biddovanie s našou aplikáciou pohodlnejšie, vylepšili sme ju o niekoľko nových funkcií. Pod drobnohľad sme si tentokrát vzali exporty týkajúce sa konkurencie a ich produktov. Sú konfigurovateľné a vy si tak môžete zvoliť, aké informácie budú obsahovať. Pri sledovaní projektu a stratégií si zvolíte zdroj, pre ktorý chcete dáta strážiť a taktiež si vyberiete z viacerých metrík ako doteraz.

Výber metrík pri sledovaní projektu a stratégií v Bidding Foxe.

Na podpore sa nás občas pýtate, ako nastaviť aplikáciu tak, aby sa dáta sťahovali správne. Preto sme vám spísali najčastejšie problémy s párovaním dát a ich riešenia.

Ďalší článok na blogu sa venuje prednostiam Bidding Auditu. Túto novinku sme vám predstavili pred pol rokom. Je komplexný a dáva inzerentom veľa informácií o ich ponuke na porovnávačoch. Upozorní vás napríklad na položky, ktoré je potrebné ihneď opraviť a poskytne nápady na vylepšenie inzercie. Pokiaľ ste nástroj ešte nevyskúšali a zaujíma vás viac, prečítajte si článok.

Príklady detekcií Bidding Auditu.

Vyskúšajte novú stránku Konkurencia v Pricing Foxe a vypočujte si podcast o automatickej cenotvorbe

V Pricing Foxe sa posledné týždne makalo na veľkom release. Odteraz vám Líška dobre poslúži pri analýze e-shopov inzerujúcich na rovnakých produktových kartách. Nemusíte tak hľadať žiadneho externého pomocníka a máte všetko v jednej aplikácii. Vo videu sme vám predstavili úplne novú stránku Konkurencia. Získate detailný prehľad o svojich konkurentoch: či majú Overené zákazníkmi, Heureka košík, aké dostávajú hodnotenia od zákazníkov a mnoho ďalšieho.

Detailné informácie o produktoch konkurentov nájdete na stránke Produkty. Porovnajte svoju ponuku s konkurenčnou alebo vyhľadajte presne to, čo vás o ich inzercii zaujíma. Zistite, na akej pozícii v biddingu alebo podľa ceny sa ich sortiment nachádza, v akej kategórií alebo akého výrobcu obsahuje.

Karta Konkurencia v rozšírenom vyhľadávaní.

Súčasťou nástroja je aj Diagnostika. Zaujíma vás, na čo táto stránka slúži alebo ako s ňou správne pracovať? Prečítajte si článok, v ktorom sa dozviete, čo Diagnostika ponúka a aké detekcie nájdete na prvej karte Problémy.

Minulý mesiac ste si mohli vypočuť prvé diely nášho podcastu o cenotvorbe. Zameriavame sa v ňom na odporúčania pre začiatočníkov, ale pridávame aj tipy pre ostrieľaných inzerentov. V prvom diele sa venujeme základom i výhodám automatického pricingu a odporúčaniam do začiatku. V druhom diele sa dozviete, aké procesy a analýzy by mala mať vaša firma zmäknuté, než sa do pricingu pustí. Už teraz pripravujeme ďalšie diely, v ktorých vás napríklad podrobne zoznámime s našou aplikáciou Pricing Fox.

Buďte  v obraze na porovnávačoch

Inzerentom na Heureke sa bude hodiť článok o spustených kategóriách a plánovaných content zmenách v mesiaci október. Na Zboží.cz nájdete pre tento mesiac taktiež vypísané nové kategórie a parametre. A keďže sa vianočná sezóna blíži míľovými krokmi, prichádzajú aj zmeny v cenách preklikov:

Odporúčame si preto skontrolovať nastavenie vašich kampaní, nech vás neprekvapí prečerpanie kreditu alebo podobné nepríjemnosti.

Ste nováčikmi a premýšľate, aký porovnávač tovaru pre svoju inzerciu zvoliť? Potom vám pomôže článok od Mergada. Nájdete v ňom zhrnutie, aké porovnávače ponúka český trh a aké sú ich benefity. Pokiaľ vás láka expanzia do zahraničia, poradíme vám ako napojiť svoj feed na marketplace Kaufland.de.

 

Októbrový mesiac bol skutočne nabitý. Ak vám unikol rozhovor o biddingu alebo podcast o cenotvorbe, pozrite sa na ne teraz. Alebo rovno prejdite do našich aplikácií a vyskúšajte nové funkcie. Budeme radi, keď nám dáte vedieť, ako sa vám s Pricing Foxom aj Bidding Foxom pracuje.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.