Nachádzate sa tu

Prispôsobte si exporty konkurencie na mieru a využite vylepšené sledovanie projektu a stratégií

Exporty v Bidding Foxe sa hodia na ďalšiu prácu s dátami aj na prezentáciu klientom. Veľakrát nepotrebujete všetky stĺpčeky, ktoré ponúka export konkurencie a export produktov konkurencie. Preto sme sa v poslednom release zamerali na pridanie funkcie, vďaka ktorej máte na výber, aké informácie chcete v prehľade zobraziť. Čítajte ďalej pre viac podrobností.

Zahrňte do exportov tie najdôležitejšie informácie

V aplikácii nájdete dva exporty, ktoré vám pomôžu s analýzou trhu:

 • export konkurencie na stránke Konkurencia
Export konkurencie.
 • export produktov konkurencie na stránke Produkty.
  Export produktov konkurencie.

Oba sú teraz konfigurovateľné a môžu obsahovať len tie informácie, ktoré potrebujete. V exporte konkurencie získate detaily o protihráčoch na trhu: či majú Overené zákazníkmi, aké majú hodnotenie, na akých pozíciách v biddingu alebo podľa ceny sa priemerne nachádzajú a pod.

Možnosti exportu konkurencie.

Export produktov konkurencie ukazuje informácie o spoločnom sortimente. Získate detailný prehľad o ponukách na rovnakých produktových kartách: akú ponúka konkurent cenu produktu, cenu dopravy alebo dobu dodania. Aktuálne môžete vyexportovať informáciu o tom, či k produktu pridávate aj darček. Získate konkrétne špecifikácie jeho inzercie a budete vedieť, ako môžete zapracovať na vašej ponuke tak, aby práve tá vaša bola pre zákazníkov výhodnejšia.

Možnosti exportu produktov konkurencie.

Pri revízii všetkých exportov sme sa ešte pozreli na produktový export. Ten sa dočkal zjednotenia a zjednodušenia názvov pri možnostiach, z ktorých si vyberáte.

Vyberte si, ktoré metriky chcete pri projekte a stratégiách sledovať

V septembri sme aplikáciu obohatili o sledovanie projektu a stratégií. Pomôže vám s kontrolou inzercie, pretože vás na všetky výkyvy ihneď upozornia. Ak chcete vytvoriť nové sledovanie, vyberte najskôr, či chcete strážiť dáta týkajúce sa projektu alebo stratégií.

Toto delenie už poznáte zo stránky Prehľad, kde si môžete celkové štatistiky rozkliknúť buď pre projekt alebo stratégie. V čom je rozdiel?

 • Projekt
  Bidding Fox spočíta štatistiky z Google Analytics pre všetky produkty z vášho feedu.
 • Stratégia
  Platí iba pre sortiment, ktorý spadol do vytvorených stratégií.

V ďalšom kroku vyberáte metriky, ktoré chcete strážiť. Ich zoznam, sme rozšírili o:

 • Obrat,
 • Náklady
 • a PNO.
Výber metrík na sledovanie projektu alebo stratégií.

K tejto téme sme spísali návod, ako sledovanie projektu a stratégií nastavíte a čo všetko je potrebné vyplniť.

Urobte si poriadok vo vlastnej diagnostike

V aplikácii môžete v Diagnostike vytvárať vlastné diagnostiky. Tie vám strážia metriky, ktoré potrebujete a neboli defaultne nastavené. Môže sa stať, že časom nejaké z vytvorenýchnepoužívate. V takom prípade ich môžete zrušiť. Vlastné diagnostiky sa vám tak nebudú na karte hromadiť a budete tam mať len tie, čo skutočne využívate.

 

Vďaka novým možnostiam v Bidding Foxe budete mať ešte väčší prehľad o svojej ponuke, ale aj o tej konkurenčnej. Sledovanie projektu a stratégií vám prinesie dôležité dáta o vašej inzercii na vyhľadávačoch tovaru a exporty vám pomôžu s analýzou e-shopov, proti ktorým stojíte na produktových kartách. Vyskúšajte si tieto novinky a urobte si poriadok pred vianočnou sezónou.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.