Nachádzate sa tu

Augustové lišiacke novinky

Posledný letný mesiac je za nami a my sa opäť hlásime s udalosťami zo sveta e-commerce, ktoré sa udiali v auguste. Oprite sa do kresla, prekrížte nohy na stole a začítajte sa do najčerstvejších noviniek.

Novinky z lišiackej nory

V auguste vzniklo v našej réžii niekoľko článkov slúžiacich ako návody či rady. Pre začínajúcich špecialistov na porovnávače sme spísali kritériá, ktoré vyžaduje Heureka a Zboží.cz od e-shopov, aby mohli začať biddovať.

Potýkate sa s chybným párovaním dát k produktom z Bidding Fox Elements kvôli Facebook a GLAMI parametru v URL? Máme pre vás riešenie.

Začítajte sa aj do článku o testovacej stratégii v Bidding Foxe a zistite, k čomu slúži. A pre tých, ktorí preferujú sledovanie videí, prinášame siedmy diel série Just Bidding.

 

Aktuality z Pricing Fox

Aplikácia rozšírila svoje pôsobenie a je dostupná aj pre užívateľov, ktorí majú svoj e-shop postavený na platformách ExitShop a PrestaShop. Dominika už usilovne pracuje na videonávode, v ktorom sa dozviete, ako na napojenie appky s vašim e-shopom.

Zdokonalenie sa dotklo aj filtrovania produktov a tvorby exportov –⁠ až v troch rôznych formátoch.

Aby bol priebeh preceňovania čo najhladší, Pricing Fox dodal možnosť nastaviť si notifikácie na mieru, ktorými vás appka upozorní na prípadné problémy. Okrem toho zvládnete vďaka Líške vyfiltrovať súhrnné aj historické dáta na úrovni každého produktu. To sa hodí pri kontrole sortimentu a monitorovaní pohybu konkurenčných ponúk.

 

S Mergadom do Poľska

Expandujete do Poľska? A poznáte najpoužívanejšiu poľskú e-commerce platformu –⁠ Allegro? Kto na nej neinzeruje, nemôže byť úspešný.

Mergado vyriešilo problém klientov, ktorým kvôli variantám v administrácii Shoptetu vznikajú pri importe produkty naviac.

 

Bezproblémová inzercia plaviek a spodného prádla

Feed Image Editor radí, ako predísť zablokovaniu inzercie na Google Merchants z dôvodu explicitného obsahu. Ak predávate plavky či spodné prádlo, určite si prečítajte tento článok. V prípade, že máte vo feede produkty s chýbajúcim obrázkom, aplikácia dokáže vyriešiť problém jedným kliknutím myši. A ak stále váhate, či Feed Image Editor stojí za to, prečo si ho do konca septembra nevyskúšate zdarma?

 

Tradičné Heureka News

Každý mesiac Heureka informuje o spustených kategóriách a plánovaných content zmenách. V auguste tomu nebolo inak.

Okrem iného sa potýkali s problémami spojenými s meraním konverzií. Preto môžete v období cca od 12. 8. do 20. 8. zaregistrovať nižší výkon inzercie v grafoch a metrikách aplikácie.

 

Zboží.cz

Zboží.cz testovalo v priebehu augusta nový model piatich doporučených ponúk na produktovej karte. O poradí už nemá rozhodovať iba CPC, ale aj iné kvalitatívne signály, ako sú hodnotenia e-shopu, záujem užívateľov a ďalšie ukazovatele. Cieľom je priniesť obchodom konverznejší traffic a zákazníkom kvalitnejšie ponuky.

Produktová karta - Zboží.cz
Zdroj: Zboží.cz

 

Zásielkovňa a jej zmeny, zabezpečenie a dopravcovia

Zásilkovna dáva na vedomie zmeny týkajúce sa Slovenska a Grécka, predstavuje šesť nových dopravcov v piatich európskych krajinách a kvôli vyššiemu zabezpečeniu dát ukončuje podporu protokolov TLS 1.0 a 1.1.
Prečítajte si tiež o pripravovaných zmenách týkajúcich sa DPH pre e-shopy.

 

To je z augustových noviniek a udalostí všetko. Sme radi, že ste si našli čas na rozšírenie svojich obzorov zo sveta e-commerce. Ak je náš obsah pre vás prínosný, zostaňte s nami a o mesiac sa môžete tešiť na ďalšie zhrnutie udalostí z prostredia e-shopov, porovnávačov, biddingu či pricingu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Rok 2020
Minulý rok začal podobne, ako každý iný. Až v priebehu sa ukázalo, že nám všetkým prevráti život naruby. Zažili sme nové výzvy a zvykali si na nové štandardy. Čo všetko sa odohralo v lišiackej nore za posledný rok sme zhrnuli vo videu. Prajeme príjemné sledovanie.
Nenechajte konkurentov získať vyššie priečky na produktových kartách Heureky
Jedným z kritérii zoraďovania produktov na porovnávačoch tovaru je cena. Sledujete konkurenčné ponuky, aby sa nezobrazovali nad vašimi? Pomocou Bidding Fox Elements dostanete do feedu najnižšiu cenu na karte spolu s URL adresou produktového detailu. Dajte zbohom ručnému preklikávaniu produktových kariet a majte potrebné informácie prístupné na jednom mieste.
Odhaľte rozdiel medzi Free a PPC režimom na porovnávačoch tovaru
Čím sa odlišuje bezplatný režim od plateného a prečo stojí za zváženie vyhradiť na inzerciu väčší rozpočet? Výsledky štatistík Heureky hovoria za seba –⁠ prepnutím e-shopu do PPC režimu sa návštevy v priemere ztrojnásobili. Čítajte ďalej a presvedčte sa sami.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.