Nachádzate sa tu

Augustové lišiacke novinky

Posledný letný mesiac je za nami a my sa opäť hlásime s udalosťami zo sveta e-commerce, ktoré sa udiali v auguste. Oprite sa do kresla, prekrížte nohy na stole a začítajte sa do najčerstvejších noviniek.

Novinky z lišiackej nory

V auguste vzniklo v našej réžii niekoľko článkov slúžiacich ako návody či rady. Pre začínajúcich špecialistov na porovnávače sme spísali kritériá, ktoré vyžaduje Heureka a Zboží.cz od e-shopov, aby mohli začať biddovať.

Potýkate sa s chybným párovaním dát k produktom z Bidding Fox Elements kvôli Facebook a GLAMI parametru v URL? Máme pre vás riešenie.

Začítajte sa aj do článku o testovacej stratégii v Bidding Foxe a zistite, k čomu slúži. A pre tých, ktorí preferujú sledovanie videí, prinášame siedmy diel série Just Bidding.

 

Aktuality z Pricing Fox

Aplikácia rozšírila svoje pôsobenie a je dostupná aj pre užívateľov, ktorí majú svoj e-shop postavený na platformách ExitShop a PrestaShop. Dominika už usilovne pracuje na videonávode, v ktorom sa dozviete, ako na napojenie appky s vašim e-shopom.

Zdokonalenie sa dotklo aj filtrovania produktov a tvorby exportov –⁠ až v troch rôznych formátoch.

Aby bol priebeh preceňovania čo najhladší, Pricing Fox dodal možnosť nastaviť si notifikácie na mieru, ktorými vás appka upozorní na prípadné problémy. Okrem toho zvládnete vďaka Líške vyfiltrovať súhrnné aj historické dáta na úrovni každého produktu. To sa hodí pri kontrole sortimentu a monitorovaní pohybu konkurenčných ponúk.

 

S Mergadom do Poľska

Expandujete do Poľska? A poznáte najpoužívanejšiu poľskú e-commerce platformu –⁠ Allegro? Kto na nej neinzeruje, nemôže byť úspešný.

Mergado vyriešilo problém klientov, ktorým kvôli variantám v administrácii Shoptetu vznikajú pri importe produkty naviac.

 

Bezproblémová inzercia plaviek a spodného prádla

Feed Image Editor radí, ako predísť zablokovaniu inzercie na Google Merchants z dôvodu explicitného obsahu. Ak predávate plavky či spodné prádlo, určite si prečítajte tento článok. V prípade, že máte vo feede produkty s chýbajúcim obrázkom, aplikácia dokáže vyriešiť problém jedným kliknutím myši. A ak stále váhate, či Feed Image Editor stojí za to, prečo si ho do konca septembra nevyskúšate zdarma?

 

Tradičné Heureka News

Každý mesiac Heureka informuje o spustených kategóriách a plánovaných content zmenách. V auguste tomu nebolo inak.

Okrem iného sa potýkali s problémami spojenými s meraním konverzií. Preto môžete v období cca od 12. 8. do 20. 8. zaregistrovať nižší výkon inzercie v grafoch a metrikách aplikácie.

 

Zboží.cz

Zboží.cz testovalo v priebehu augusta nový model piatich doporučených ponúk na produktovej karte. O poradí už nemá rozhodovať iba CPC, ale aj iné kvalitatívne signály, ako sú hodnotenia e-shopu, záujem užívateľov a ďalšie ukazovatele. Cieľom je priniesť obchodom konverznejší traffic a zákazníkom kvalitnejšie ponuky.

Produktová karta - Zboží.cz
Zdroj: Zboží.cz

 

Zásielkovňa a jej zmeny, zabezpečenie a dopravcovia

Zásilkovna dáva na vedomie zmeny týkajúce sa Slovenska a Grécka, predstavuje šesť nových dopravcov v piatich európskych krajinách a kvôli vyššiemu zabezpečeniu dát ukončuje podporu protokolov TLS 1.0 a 1.1.
Prečítajte si tiež o pripravovaných zmenách týkajúcich sa DPH pre e-shopy.

 

To je z augustových noviniek a udalostí všetko. Sme radi, že ste si našli čas na rozšírenie svojich obzorov zo sveta e-commerce. Ak je náš obsah pre vás prínosný, zostaňte s nami a o mesiac sa môžete tešiť na ďalšie zhrnutie udalostí z prostredia e-shopov, porovnávačov, biddingu či pricingu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Bidding Fox Elements
Máte vo svojom feede tisíce položiek a potrebujete ich správne zaradiť do katalógu Heureky? Vďaka Bidding Fox Elements ich spárujete na pár kliknutí. V článku sme spísali stručný návod, v ktorom vám...
release Bidding Foxu
Náš Lišiak je zase o chlp lepší. V release sme sa zamerali na bidovanie minimom kategórie podľa cenníka Heureky, kombinovanie viac filtrov naraz aj na prehľadnosť našej aplikácie. Zoznámte sa so...
júnové lišiacke novinky
S Lišiakom si vytvoríte vlastné metriky. Pricing Fox si prepojíte s e-shopovou platformou Webareal a v diagnostike nájdete niekoľko nových detekcií. Heureka predstavila nové tagy a odštartovala sériu...

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.