Nachádzate sa tu

Ako na analýzu konkurencie pomocou Bidding Foxu

Vďaka aplikácii hravo získate informácie potrebné ku analýze konkurencie. Pomocou niekoľkých krokov zistíte, aké e-shopy vám konkurujú na produktových kartách a za aké ceny ponúkajú rovnaké produkty ako vy. Tieto informácie vám pomôžu nie len u správneho nastavenie biddovacích stratégií. Funkcie sú súčasťou aplikácie už nejaký ten piatok. Opakovanie je ale matka múdrosti. Poďme si zhrnúť, čo všetko v Lišiakovi nájdete.

Spoznajte svojich konkurentov

Stránka Konkurencie vám odhalí e-shopy, proti ktorým stojíte na produktových kartách. Zistíte tu všetky informácie, ktoré budete o konkurentoch potrebovať, napríklad:

 • koľko spoločných produktov ponúkajú a ako sa líšia,
 • majú Overených zákazníkov či Heureka košík,
 • koľko majú hodnotení.

V prípade, že máte rôznorodý sortiment, môže sa konkurencia u jednotlivých kategórií líšiť. Pokiaľ využijete filtrovanie podľa kategórie alebo výrobcu, overíte si, kto a kde proti vám stojí.

Stránka Konkurencia v Bidding Foxe.

V detaile e-shopu následne porovnáte svoj a konkurenčný e-shop a zistíte, aké rovnaké kategórie alebo značky ponúkate. 

Porovnanie ponúk v detaile konkurenta.

Vašich najväčších konkurentov sa oplatí sledovať. Túto možnosť zvolíte pomocou checkboxu. Vďaka tomuto v detaile uvidíte, ako sa vyvíja počet ich hodnotení a porovnáte s nimi svoju ponuku. Sledovaných konkurentov nájdete v tabuľke Konkurencia na stránke produkty a v exportoch produktov konkurencie.

Checkbox Sledovať na stránke Konkurencia.

Viac o tom, ako stránka Konkurencia vyzerá, sme vám ukázali vo videu.

Zistite detailné informácie o produktoch konkurentov

Chcete mať pod kontrolou, z akého balíčka sa skladá ponuka vašich najväčších piatich konkurentov? Tak prejdite na stránku Produkty a v záhlaví tabuľky zvoľte zobrazenie Konkurencie.

Tabuľka Konkurencia na stránke Produkty.

Porovnáte svoje produkty s tým konkurenčnými podľa:

 • ceny,
 • dostupnosti,
 • ceny dopravy,
 • a pozície v biddingu alebo podľa ceny.

Vďaka tomu zistíte, u akého sortimentu sú vaši protihráči na trhu lacnejší, kde ponúkajú darček alebo dopravu zdarma. Môžete tak nastaviť biddovaciu stratégiu iba tam, kde to dáva zmysel.

Zaujal vás konkrétny konkurent a chcete sa o ňom dozvedieť viac: Využite kartu Konkurencia v rozšírenom vyhľadávaní. Najskôr zadáte e-shop, ktorý vás zaujíma a potom zvolíte ďalšie kritéria. Máte na výber filtrovanie podľa:

 • spoločných produktov,
 • pozície
 • kategórie alebo výrobcu,
 • ceny produktu alebo ceny dopravy.
Možnosti rozšíreného vyhľadávania na karte Konkurencia.

Viac informácií o možnostiach na stránke Produkty sa dočítate v článku.

Data o konkurencií môžete vyexportovať na mieru ich príjemcom. Nie len, že si môžete vybrať medzi troma formátmi (CSV, XLSX, HTML), ale taktiež si ich nakonfigurojete podľa potreby.

 

Pre úspech každého biznisu je dôležité sledovať vývoj trhu. Bidding Fox vám nie s týmto dokáže pomôcť. Využijete ho pre automatický bidding, pravidelnú analýzu konkurencie, diagnostiku sortimentu a veľa ďalšieho. Aktivujte si aplikáciu v Mergado Store na 15 dní zadarmo a spoznajte všetky jej možnosti.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.