Nachádzate sa tu

Ako na analýzu konkurencie pomocou Bidding Foxu

Vďaka aplikácii hravo získate informácie potrebné ku analýze konkurencie. Pomocou niekoľkých krokov zistíte, aké e-shopy vám konkurujú na produktových kartách a za aké ceny ponúkajú rovnaké produkty ako vy. Tieto informácie vám pomôžu nie len u správneho nastavenie biddovacích stratégií. Funkcie sú súčasťou aplikácie už nejaký ten piatok. Opakovanie je ale matka múdrosti. Poďme si zhrnúť, čo všetko v Lišiakovi nájdete.

Spoznajte svojich konkurentov

Stránka Konkurencie vám odhalí e-shopy, proti ktorým stojíte na produktových kartách. Zistíte tu všetky informácie, ktoré budete o konkurentoch potrebovať, napríklad:

 • koľko spoločných produktov ponúkajú a ako sa líšia,
 • majú Overených zákazníkov či Heureka košík,
 • koľko majú hodnotení.

V prípade, že máte rôznorodý sortiment, môže sa konkurencia u jednotlivých kategórií líšiť. Pokiaľ využijete filtrovanie podľa kategórie alebo výrobcu, overíte si, kto a kde proti vám stojí.

Stránka Konkurencia v Bidding Foxe.

V detaile e-shopu následne porovnáte svoj a konkurenčný e-shop a zistíte, aké rovnaké kategórie alebo značky ponúkate. 

Porovnanie ponúk v detaile konkurenta.

Vašich najväčších konkurentov sa oplatí sledovať. Túto možnosť zvolíte pomocou checkboxu. Vďaka tomuto v detaile uvidíte, ako sa vyvíja počet ich hodnotení a porovnáte s nimi svoju ponuku. Sledovaných konkurentov nájdete v tabuľke Konkurencia na stránke produkty a v exportoch produktov konkurencie.

Checkbox Sledovať na stránke Konkurencia.

Viac o tom, ako stránka Konkurencia vyzerá, sme vám ukázali vo videu.

Zistite detailné informácie o produktoch konkurentov

Chcete mať pod kontrolou, z akého balíčka sa skladá ponuka vašich najväčších piatich konkurentov? Tak prejdite na stránku Produkty a v záhlaví tabuľky zvoľte zobrazenie Konkurencie.

Tabuľka Konkurencia na stránke Produkty.

Porovnáte svoje produkty s tým konkurenčnými podľa:

 • ceny,
 • dostupnosti,
 • ceny dopravy,
 • a pozície v biddingu alebo podľa ceny.

Vďaka tomu zistíte, u akého sortimentu sú vaši protihráči na trhu lacnejší, kde ponúkajú darček alebo dopravu zdarma. Môžete tak nastaviť biddovaciu stratégiu iba tam, kde to dáva zmysel.

Zaujal vás konkrétny konkurent a chcete sa o ňom dozvedieť viac: Využite kartu Konkurencia v rozšírenom vyhľadávaní. Najskôr zadáte e-shop, ktorý vás zaujíma a potom zvolíte ďalšie kritéria. Máte na výber filtrovanie podľa:

 • spoločných produktov,
 • pozície
 • kategórie alebo výrobcu,
 • ceny produktu alebo ceny dopravy.
Možnosti rozšíreného vyhľadávania na karte Konkurencia.

Viac informácií o možnostiach na stránke Produkty sa dočítate v článku.

Data o konkurencií môžete vyexportovať na mieru ich príjemcom. Nie len, že si môžete vybrať medzi troma formátmi (CSV, XLSX, HTML), ale taktiež si ich nakonfigurojete podľa potreby.

 

Pre úspech každého biznisu je dôležité sledovať vývoj trhu. Bidding Fox vám nie s týmto dokáže pomôcť. Využijete ho pre automatický bidding, pravidelnú analýzu konkurencie, diagnostiku sortimentu a veľa ďalšieho. Aktivujte si aplikáciu v Mergado Store na 15 dní zadarmo a spoznajte všetky jej možnosti.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Sprievodca biddingom
Vlastníte e-shop a hľadáte cesty, ako viac zviditeľniť svoje produkty? Jednou z možností je inzercia na vyhľadávačoch tovaru. Pripravili sme pre vás sprievodcu, ktorý vám osvetlí všetky potrebné...
Lišiacký rok 2021
Blíži sa koniec decembra, preto by sme sa chceli obzrieť späť a zrekapitulovať posledných dvanásť mesiacov. Uplynulý rok bol naozaj jazda. Do Bidding Foxu sme pridali množstvo nových vychytávok a...
Novembrové novinky v Bidding Foxe
Vianoce sú za dverami a určite máte plné ruky práce. Aby sme vám trochu odľahčili, spísali sme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu s optimálnym nastavením ponuky. Potrebujete jednoducho načasovať...

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.