Nachádzate sa tu

Čo všetko je súčasťou aplikácie Bidding Fox

Automat Bidding Fox funguje naplno už nejaký piatok a za tú dobu prešiel veľkými zmenami a vylepšeniami. Na začiatku disponoval štyrmi stránkami, ktoré sme postupne doplnili o množstvo funkcií a výrazne rozšírili možnosti nástroja. Pozrite sa na aktuálnu výbavu našej biddingovej aplikácie.

Ako štartoval Bidding Fox 

Štyri jednoduché stránky poskytovali v začiatkoch vývoja appky základné informácie a možnosti pre automatický bidding na porovnávači Heureka. 

Bidding Fox pozostával z Hlavnej stránky, Nastavenia, Diagnostiky a Produktov.

Staršie ukážky rozhrania aplikácie Bidding Fox.
Staršie ukážky rozhrania aplikácie Bidding Fox.

Čo je súčasťou aplikácie dnes?

V priebehu rokov sme možnosti Lišiaka rozširovali, aby čo najviac vyhoveli vašim každodenným potrebám. A už to nie je iba o automatickom biddingu. Do portfólia služieb pribudli napríklad reporty či monitoring konkurencie. Aké funkcie nájdete momentálne v aplikácii?

1.Prehľad výkonu inzercie a biddingu

Na úvodnej stránke Prehľad nájdete grafy a štatistiky informujúce o výkone vašej inzercie. V záhlaví je možné upraviť obdobie, za ktoré sa majú dáta zobraziť.

O Prehľade sa dozviete viac v našom videu zo série Stránky v aplikácii.
Stránka Prehľad v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Prehľad v aplikácii Bidding Fox.

 

2.Biddingové stratégie

Na tejto stránke si dokážete vytvárať stratégie a nájdete tu aj zoznam všetkých už vytvorených. Môžete ich exportovať či importovať, zmeniť poradie alebo upravovať. Pri každej stratégii sú k dispozícii štatistiky ako počet produktov v danej stratégii, ich priemerné CPC, obrat, náklady, PNO, prekliky či objednávky. Na prvý pohľad tak vidíte výkon každej stratégie.

O stránke Stratégie sa dozviete viac v našom videu zo série Stránky v aplikácii.
Stránka Stratégie v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Stratégie v aplikácii Bidding Fox.

 

3.Diagnostika sortimentu

Vďaka diagnostike produktov zistíte, s akými problémami sa pasuje váš tovar. V rozhraní appky nájdete nielen upozornenia na chyby, ale i odporúčania pre zlepšenie inzercie. Ak vyriešite tieto nedostatky, vaša ponuka bude na porovnávači oveľa viac schopnejšia konkurencie.

 Viac sa o Diagnostike dozviete v jednom z našich videí zo série Stránky v aplikácii.
Stránka Diagnostika v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Diagnostika v aplikácii Bidding Fox.

 

4.Produkty a produktové filtre

Podrobné informácie o sortimente vášho e-shopu nájdete na stránke Produkty. Jej súčasťou sú produktové filtre, vďaka ktorým špecifikujete sortiment detailnejšie a prerozdelíte do výberov, ktoré si dokážete uložiť. Na každý uložený filter môžete nastaviť aj biddingovú stratégiu na mieru.

Viac sa o tejto stránke dozviete vo videu z našej série Stránky v aplikácii.

 

Stránka Produkty v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Produkty v aplikácii Bidding Fox.

5.Výkonnostný report

Stránka Reporty ponúka dve možnosti:

  1. výkonnostný report podľa navoleného obdobia,
  2. porovnávací report dvoch časových období.

Samotné reporty stiahnete do formátu PDF a môžete zaslať napríklad klientovi ako prehľadnejšiu alternatívu tabuľkového súboru týkajúceho sa výkonu inzercie. Súčasťou stránky je aj automatické zaslanie reportov na vami zvolené e-maily.

 Reporty sme bližšie popísali v jednom z videí rubriky Stránky v aplikácii.

 

Stránka Reporty v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Reporty v aplikácii Bidding Fox.

6.Konkurencia

Stránka Konkurencia ponúka prehľad o konkurenčných e-shopoch. Nájdete tu užitočné dáta, ktoré porovnávajú váš sortiment s ďalšími značkami. Zistíte tak napríklad, ako si stojíte z hľadiska cien, dodacej doby či pozície podľa ceny a v biddingu oproti konkrétnemu konkurentovi. Dokážete si zobraziť aj detail každého zo svojich súperov a porovnávať ich medzi sebou.

Detailnejšie predstavenú stránku Konkurencia objavíte v našej videorubrike Stránky v aplikácii.

Stránka Konkurencia v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Konkurencia v aplikácii Bidding Fox.

7.Udalosti

Táto stránka obsahuje všetky záznamy úprav vo vašom projekte. Dozviete sa kto, kedy, akú udalosť vytvoril a môžete ich spravovať či zmazať. Nižšie na stránke nájdete zoznam posledných aplikovaní pravidiel v Mergade a pod ním zoznam vytvorených exportov produktových filtrov.

Viac o udalostiach objavíte v jednom z našich videí z rubriky Stránky v aplikácii.
Stránka Udalosti v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Udalosti v aplikácii Bidding Fox.

8.Nastavenie projektu

Stránka Nastavenie prešla veľkou zmenou v porovnaní s prvou verziou aplikácie. Dokážete na nej nastaviť, odkiaľ má Bidding Fox čerpať dáta, UTM parametre, párovanie dát s GA alebo aby BF vedel, či a s akým DPH si e-shop do GA posiela objednávky. V spodnej časti stránky nájdete históriu zmien, ktoré prebehli v nastavení projektu.

Prvému nastaveniu projektu sme venovali celé video v rubrike Stránky v aplikácii.
Stránka Nastavenie v aplikácii Bidding Fox.
Stránka Nastavenie v aplikácii Bidding Fox.

Bidding Fox sa posúva míľovými krokmi vpred a sleduje požiadavky trhu i užívateľov. Okrem napredovania aplikácie sme nedávno uviedli bezplatný online nástroj Bidding Audit. Skontrolujete s ním váš biddovaný sortiment a odhalíte slabšie stránky ponuky. Jeho výsledky a odporúčania vám ukážu, ako dostať ponuku do bezchybnej kondície. Predbehnite konkurenciu a vyskúšajte si nový biddingový audit

 

 

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.