Nachádzate sa tu

Dostaňte z lišiaka jednoducho čo najviac dát

Exporty vo viacerých formátoch, export sledovaných konkurentov alebo nový vzhľad stránky reporty. To všetko obsahoval release z minulého týždňa. Rozšírte si obzory o tom, kam vedú lišiacke kroky a pracujte s ním čo najefektívnejšie.

Rozšírenie formátov exportov

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že si môžete vygenerovať trvalý odkaz, na ktorom budete mať stále aktuálne dáta. Teraz prichádzame s ďalšou novinkou – pridali sme možnosť vybrať si formát exportu medzi CSV, XLS a HTML. Kde voľbu nájdete? Prvým krokom je kliknutie na tlačítko exportu nad tabuľkou tak, ako ste zvyknutí.

Stiahnite si export
Stiahnite si export

Následne vám vyskočí okno, kde si zvolíte potrebný formát. Formát CSV, ktorý už v aplikácii poznáte, je vhodný pre ďalšie strojové spracovanie. XLS je ideálny pre otvorenie v MS Exceli alebo inom tabuľkovom programe. HTML vám umožní otvorenie tabuľky prostredníctvom webového prehliadača. Možnosť trvalého odkazu či nastavenie intervalu zasielania na mail zostáva a zobrazí sa vám po voľbe formátu.

Zvoľte si príslušný formát
Zvoľte si príslušný formát

Rozšírenie exportov sa premietlo aj na stránku Produkty, kde aktuálne nájdete tlačítko „Export konkurencie“, ktoré je umiestnené nad tabuľkou. Prednosťou tejto funkcie je, že sa vám tu zahrnú len dáta všetkých sledovaných konkurentov. Aby vám aplikácia toto tlačítko ponúkla, je nutné mať prepnuté zobrazenie tabuľky na voľbu „Konkurencia“.

Vyexportujte si dáta o konkurencii
Vyexportujte si dáta o konkurencii

Jednoduché zdieľanie cez URL adresu

Ďalším vylepšením, ktoré vám uľahčí prácu je zmena URL adresy pri filtrovaní na stránke Produkty. Čo to pre vás presne znamená? Poďme si to ukázať na príklade z praxe.
Potrebujete si vyfiltrovať len konkrétny sortiment a tento prehľad vrátane filtrov potom odovzdať kolegovi na ďalšie spracovanie. Lišiak vám ponúka riešenie bez zložitého zdieľania. Iba skopírujete adresu vo webovom prehliadači a odošlete ju. Ponesie si to so sebou všetky naklikané filtre, ktoré ste si predschytali a máte po starostiach.

Reporty v novom kabáte

Poslednou vecou, ktorú by sme vám radi ukázali, je redesign stránky Reporty. Ponúkne vám prívetivejšie užívateľské rozhranie. Jednotlivé slajdy si môžete priblížiť podľa potreby, stiahnuť si report do pdf, nastaviť si obdobie, za ktoré sa vám budú vypĺňať. Zobraziť si výkonnostný report či si porovnať obdobie – proste tak, ako ste zvyknutí. Zmena vzhľadu sa nedotkla funkčnosti a celá stránka sa vám odteraz ponúkne v prehľadnejšie podobe.

Nový vzhľad reportov
Nový vzhľad reportov

 

Súhrn noviniek za posledné dva mesiace predstavil aj Jirka v desiatom čísle Bidding Fox live, ktoré nájdete na blogu alebo na našom YT kanále. Lišiakove stopy sa budú ďalej rozširovať, preto nás sledujte! Ak by ste uvítali praktické návody ohľadom práce s exportami, nahliadnite na Mergado Forum, kde píše náš náčelník Michal svoje postrehy a pracovné postupy.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Rozhovor o biddingu
Vianočná sezóna sa nezadržateľne blíži a e-shopy začínajú bojovať o pozornosť svojich zákazníkov. Bidding je jednou z variánt, vďaka ktorej môžu svoje produkty na porovnávačoch tovaru viac...
Bidding Audit
Je to skoro pol roka, čo sme vám predstavili novinku Bidding Audit. Vďaka tomuto nástroju zanalyzujete svoju inzerciu na porovnávačoch tovaru a zistíte, kde sú jej slabé miesta. Odhalí napríklad...
Septembrové novinky v Bidding Foxe, Pricing Foxe a vo svete porovnávačov
Uplynulý mesiac bol naozaj nabitý. V Pricing Foxe sme pre vás spoločne s Ondrejom Hamouzom pripravili prvú prípadovú štúdiu, z ktorej máme veľkú radosť. Priblíži vám využitie Líšky na monitoring...

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.