Nachádzate sa tu

Ušetrite jeden pracovný deň vďaka Bidding Fox

Premýšľali ste o tom, že začnete používať Bidding Fox? Porozprávali sme sa s užívateľom Bidding Fox, ktorý ho používa pre väčší e-shop s elektronikou na Slovensku. Poďte sa s nami pozrieť, čo mu jeho používanie prinieslo.

Od kedy používate Bidding Fox?

Bidding Fox používame presne od 24. 1. 2018.

Kedy ste si uvedomili, že potrebujete biddingový automat?

Keď začalo byť ručné nastavovanie biddingu zdĺhavé a neefektívne. Na Heureke sme inzerovali okolo 2 500 produktov. Ručné nastavovanie bolo ešte reálne, ale len pre produkty, pri ktorých sme videli predajný potenciál. Aktuálne máme už niečo cez 4 500 produktov

Čo bola „posledná kvapka“ pre rozhodnutie začať používať biddingový automat?

Ručné nastavovanie biddingu už zaberalo moc času, ktorý sme mohli využiť efektívnejšie. Sledovaním a upravovaním cien, zlepšovaním propagácie produktov, atď.

Jaká bola vaša predstava o biddingovom automate? 

Aby vedel nastaviť bidding hromadne a staral sa o optimalizáciu inzercie.

Podľa čoho ste sa rozhodli pre Bidding Fox? Robili ste porovnanie jednotlivých automatov? 

Rozhodovali sme sa samozrejme podľa ceny za mesiac. Podľa toho, či cena závisí na počte produktov, ktoré inzerujeme a podľa možností a funkcií, ktoré automat ponúka. Vo všetkom nám vyšiel Bidding Fox ako najlepšia možnosť. Veľkým plusom bolo aj to, že využívame Mergado a administrácia automatu sa nachádza práve tam.

Ako Bidding Fox zmenil štýl vašej práce? 

Zmenilo sa najmä to, že namiesto zdĺhavého nastavovania biddingu ručne, sme získali čas vytvárať, testovať a optimalizovať jednotlivé stratégie. Ručný bidding občas využívame priamo v aplikácii. Čiastočne sme mohli prestať kontrolovať ceny konkurencie, pretože sa to dá vyriešiť cez diagnostiku v aplikácii. Začali sme sa sústrediť na zlepšenie propagácie a predajného potenciálu produktov.

Čo vám používanie Bidding Fox prinieslo? 

Prinieslo nárast počtu návštev na webe, objednávok, obratu a tržieb. To však môže byť čiastočne spôsobené aj tým, že na Heureke inzerujeme čím ďalej, tým viac produktov. Ale veľkou mierou tomu pomohol Bidding Fox. Narástli nám ceny za preklik, čo je pochopiteľné, keď biddujeme omnoho väčšie množstvo produktov.
Medziročne nám stúpli návštevy z Heureky o 110 % (aj vďaka širšiemu produktovému portfóliu).

V čom vám Bidding Fox pomohol sa zlepšiť? 

Naše produkty, ktoré majú rovnakú cenu ako konkurencia, sú na Heureke omnoho lepšie viditeľné. Čerpanie kreditu je výrazne efektívnejšie vďaka diagnostike Bidding Fox a lepšej cenotvorbe.

Pridal vám Bidding Fox nejakú prácu?

Určite nie, práve naopak, veľa jej ušetril.

Môžete odhadnúť, koľko času vám používanie Bidding Fox ušetrilo?? 

V priemere 5 -7 hodín týždenne.

Čo vás na Bidding Fox prekvapilo? 

Skvelá diagnostika.

Dá sa nejako odlíšiť obdobie pred a po zavedení Bidding Fox?

Samozrejme, po zavedení nás nájdete častejšie v TOP 4 boxe :)

Odporučili by ste Bidding Fox podobným firmám ako ste vy? 

V momente, keď cítia, že ručné nastavovanie biddingu je neefektívne, určite áno.

Začnite vylepšovať svoju inzerciu na Heureke a Zboží aj vy. Vďaka Bidding Fox môžete ušetriť až jeden pracovný deň týždenne. A to je veľa času na optimalizáciu a vylepšenia.
Bidding Fox môžete mať na 14 dní ZDARMA.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.