Nachádzate sa tu

Ako na ručný bidding v Bidding Foxe

Chcete sa rýchlo dostať na prvú pozíciu v biddingu? Potom sa vám môže hodiť možnosť manuálnej úpravy CPC. V článku si zhrnieme, v akých prípadoch ručný bidding využijete a ako ho nastavíte.

Kedy manuálny bidding využijete

Zistili ste, že váš produkt v Bidding Foxe spadá do stratégie, do ktorej nechcete a potrebujete rýchlo konať? Nemusíte vytvárať nové výbery a upravovať celú stratégiu, stačí si posvietiť na nastavenie samotného produktu.

Túto možnosť využijete aj v prípade, keď sa chcete dostať rýchlo do biddingu. Lišiak totiž zvyšuje CPC postupne a môže chvíľu trvať, než sa dostane na potrebnú cenu za preklik. Ručnou úpravou celý proces zrýchlite a automat sa v ďalšom prebiddovaní odrazí od vami nastavenej ceny.

Kde nájdete možnosť manuálneho biddingu

V aplikácii môžete manuálne biddovať na dvoch miestach:

 • v tabuľke Ručné úpravy na stránke Produkty
Ručné úpravy na stránke Produkty.
 • a v detaile produktu.
  Ručné úpravy v detaile produktu.

Ako ručne upraviť cenu za preklik

Bidding Fox ponúka úpravu:

 • jedného alebo niekoľkých produktov pod sebou,
 • alebo hromadnú zmenu všetkých vyfiltrovaných položiek.

Úprava jedného produktu

V tabuľke Ručné úpravy máte na výber niekoľko možností. Biddujete konkrétny produkt alebo postupne niekoľko položiek pod sebou. Ako na to?

 1. Zadáte novú cenu za preklik.
 2. Ak nechcete sortiment v inzercii zobrazovať, ručne ho skryjete.
 3. Pomocou max CPC zadáte najvyššiu čiastku, ktorú ste ochotní zaplatiť.
 4. Zvolíte, či majú byť dané zmeny jednorazové alebo trvalé.
 5. Nastavenie uložíte.
Možnosti ručných úprav v zozname produktov.
Pokiaľ zaškrtnete checkbox jednorazovo, bude nová cena platiť len pri jednom biddovaní a aplikácii pravidiel v Mergade. Ak chcete biddovať nastaveným CPC dovtedy, kým ho sami zrušíte, využite voľbu natrvalo.

To isté ponúka aj detail produktu, kde si môžete po prebiddovaní skontrolovať ručne nastavenú cenu.

Hromadná úprava

Ak chcete upraviť väčšiu skupinu produktov, ušetríte si čas pomocou Hromadnej úpravy produktov. Najskôr si vyfiltrujete položky, ktoré potrebujete. Následne zvolíte nastavenie, ktoré bude platiť pre všetkých.

Možnosti hromadných ručných úprav.

Ako nájdete produkty, ktoré sú ručne biddované

Aby ste mali prehľad, ktoré produkty ste manuálne ovplyvnili a nemuseli ich sami hľadať, môžete si ich v Lišákovi vyfiltrovať. Na stránke Produkty im venujeme celú kartu Ručné úpravy.

Nájdete tu produkty, ktoré:

 • sa nachádzajú v zadanom rozmedzí ručnej CPC alebo ručnej max CPC,
 • skryté,
 • majú nastavenú ručnú úpravu,
 • alebo majú aktívnu ručnú úpravu.

Hovoríte si, aký je rozdiel medzi nastavenou a aktívnou ručnou úpravou?

 • Checkbox Nastavené ručné úpravy odhalí tie položky, pri ktorých ste nastavili novú hodnotu, ale ešte čakajú na prebiddovanie. To prebehne až po aplikácii pravidiel v Mergade.
 • Sortiment vyfiltrovaný druhým checkboxom je už nabiddovaný.
Filtre týkajúce sa ručných úprav v rozšírenom vyhľadávaní.

 

Ručný bidding sa vám môže v niektorých situáciách hodiť, najmä ak súťažíte so svojimi konkurentmi o prvé priečky na porovnávačoch. Ak ste doteraz upravovali ceny za preklik priamo na Heureke, vyskúšajte funkciu v aplikácii a uľahčite si tým svoju prácu.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Správne nastavená stratégia patrí k prvotným úlohám, bez ktorých sa Lišiak v žiadnej inzercii nezaobíde. Na základe spätnej väzby sme do aplikácie pridali nie len funkciu nastavenia minimálneho cpc. Neviete si predstaviť, ako by ste takúto možnosť využili? Poďme si ju a ďalšie novinky postupne predstaviť.
Biddovanie pomocou Bidding Fox Elements
Ako efektívne využijete dáta zo Sortiment reportu a akým spôsobom ich môžete spracovať pomocou Mergada a Bidding Fox Elements? Na to si posvietime v návode od Petra Janouška, online marketing...
Sprievodca biddingom: Vylepšite svoju inzerciu
Potrebujete objasniť, či má zmysel spúšťať automatický bidding na sortiment vášho e-shopu? Získajte istotu pri nastavovaní inzercie a výbere biddingovej stratégie. Tretí diel nášho sprievodcu vám prinesie odpovede na časté otázky, ktoré trápia e-shopárov pri bidovaní na porovnávačoch tovaru.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.

.