Nachádzate sa tu

Majte pod kontrolou vývoj svojej a konkurenčnej ponuky vďaka vlastným diagnostikám v Bidding Foxe

Nástroj už nejaký čas ukrýva možnosť nastavenia vlastných detekcií. Vďaka tejto šikovnej vychytávke môžete sledovať čokoľvek, čo je pre váš e-shop kľúčové. A ak si nastavíte upozornenie do e-mailu a Mergada, budete okamžite informovaní o všetkých výkyvoch. Ako na to? Pozrite si náš návod.

Na čo vás upozorní Bidding Fox

Viete, ako sa mení počet položiek, ktoré predávate lacnejšie alebo drahšie ako váš konkurent? Alebo u koľkých produktov ponúka druhý e-shop darček a dopravu zadarmo? Pomocou vlastnej diagnostiky skontrolujete stav svojej inzercie bez nutnosti ručného hľadania a zadávania. S Bidding Foxom všetko zautomatizujete a ušetríte veľa času. Prečítajte si jednotlivé kroky, ako diagnostiku nastavíte a pustite sa do toho.

Zoznam možností, ktoré vlastná diagnostika ponúka, týmto ale nekončí. Postrážite si napríklad aj sortiment, ktorý má vysoké PNO alebo má viac ako desiatky preklikov a žiadne objednávky.

Ako si vytvoriť vlastnú diagnostiku

Všetko si ukážeme na konkrétnom prípade. Na produktovej karte máme konkurenta XY a chceme sledovať, pri koľkých produktoch je na vyššej pozícii v biddingu. Poďme si zhrnúť, ako budeme pri nastavení postupovať.

 1. Na stránke Produkty v karte Konkurencia zadáme e-shop, pri ktorom chceme počet produktov sledovať. V poli Spoločné produkty vyberieme možnosť Vyššej pozície v biddingu a takýto výber uložíme.
  výběr produktů
  Výber produktov.
 2. Prejdeme na stránku Diagnostika a klikneme na Pridať metriku.
  přidání metriky
  Pridanie vlastnej metriky.
 3. Zvolíme uložený filter.
 4. Akonáhle sa objaví nová detekcia v zozname Vlastných diagnostík, upravíme jej sledovanie. Najskôr vyberieme, či chceme sledovať rast alebo pokles počtu položiek.
 5. Následne zadáme, či chceme byť upozornení pri zvýšení počtu o 10 produktov.

  Lišiak má na výber niekoľko variantov, ktoré môže sledovať.

  Absolútna zmena produktov: Udáva hranicu, ktorá rozdeľuje vyhovujúci a nevyhovujúci stav. Akonáhle dôjde k jej prekročeniu, dôjde vám upozornenie. Ak stav zostáva nad zvoleným číslom, neposielajú sa výstrahy znova.

  Relatívna zmena položiek: Na základe vašich žiadostí na podporu sme túto možnosť rozšírili a ponúka tak nové dve varianty. Pomôže vám, ak:

  • potrebujete strážiť relatívnu zmenu v percentách, napr. o 10 %
  • alebo ak chcete dostať správu pri každom zvýšení o x položiek, napr. o 10 produktov.
  možnosti události v Bidding Foxu
  Možnosti udalosti.
 6. Doplníme názov udalosti, jej závažnosť a popis tak, ako vidíte na obrázku. Tieto údaje potom prídu spoločne s upozornením.

 7. Zadáme, kam nám dá Lišiak vedieť – máme na výber do e-mailu alebo Mergada.
  vytvoření události v Bidding Foxu
  Vytvorenie udalosti v Bidding Foxe.
 8. V  poslednom kroku si nakonfigurujeme text a farby grafu. Ak ich nastavíme, záznam udalosti sa potom bude ukazovať vo všetkých grafoch v aplikácii. To využijete spätne pri diagnostike, napríklad keď budete skúmať v inzercii nejaký výkyv.

  Záznam události v grafu.
  Záznam udalosti v grafe.

   

Chýba vám nejaká diagnostika v predchystaných detekciách? Vytvorte si vlastnú podľa nášho návodu. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom nastavenia, dajte nám vedieť. Budeme radi, keď sa do komentárov podelíte s ostatnými, čo kontroluje Bidding Fox práve vám.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.