Nachádzate sa tu

Nenechajte konkurentov získať vyššie priečky na produktových kartách Heureky

Jedným z kritérii zoraďovania produktov na porovnávačoch tovaru je cena. Sledujete konkurenčné ponuky, aby sa nezobrazovali nad vašimi? Pomocou Bidding Fox Elements dostanete do feedu najnižšiu cenu na karte spolu s URL adresou produktového detailu. Dajte zbohom ručnému preklikávaniu produktových kariet a majte potrebné informácie prístupné na jednom mieste.

Minimálna cena produktu na karte

Bidding Fox Elements je užitočný nástroj prinášajúci ďalšie informácie o inzercii prostredníctvom stoviek elementov. V tomto prípade stačí zapnúť jeden až dva elementy podľa toho, ako chcete s dátami pracovať.

Prvým elementom je BFE_H_MIN_PRICE. Jeho pomocou pridáte do feedu cenu najlacnejšieho konkurenta na produktovej karte.

Druhým elementom je BFE_H_HEUREKA_URL, ktorý pridá do feedu URL adresu konkrétnej produktovej karty na Heureke, takže vám uľahčí hľadanie daného produktu na porovnávači.

Rozhranie Bidding Fox Elements
Rozhranie nástroja Bidding Fox Elements –⁠ zapnutie elementov BFE_H_MIN_PRICE a BFE_H_HEUREKA_URL.

Následne v Mergade vytvorte výber produktov s podmienkou PRICE_VAT > BFE_H_MIN_PRICE, aplikovaný na výstupné hodnoty.

Rozhranie nástroja Mergado –⁠ tvorba výberu produktov.
Rozhranie nástroja Mergado –⁠ tvorba výberu produktov.

Vyselektujete tak produkty, ktoré ponúka niekto z vašich konkurentov za nižšiu cenu. Zároveň sa vám tieto údaje pridajú do feedu. Na jednom mieste tak máte informácie o svojom produkte, najnižšiu cenu konkurenčného produktu spolu s URL adresou produktovej karty Heureky.

Rozhranie nástroja Mergado –⁠ údaje vo feede.
Rozhranie nástroja Mergado –⁠ údaje vo feede.

Produkty si môžete prehliadať v Mergade, alebo jednoducho vyexportovať do CSV súboru. Získate tak súhrn všetkých údajov na jednom mieste, ktorý obsahuje napríklad:

  • ITEM_ID,
  • PRODUCT,
  • PRODUCT_NAME,
  • URL produktov v e-shope,
  • URL produktových kariet na Heureke,
  • vašu cenu,
  • cenu najnižšieho konkurenta,
  • URL obrázku,
  • ceny za dopravu,
  • a mnohé ďalšie.
Rozhranie nástroja Mergado –⁠ export produktov v CSV súbore.
Rozhranie nástroja Mergado –⁠ export produktov v CSV súbore.

V tomto momente ste získali potrebné informácie. Poznáte cenu najlacnejšej ponuky aj URL produktovej karty, ktorej sa to týka. Ďalej je už iba na vás, ako so získanými informáciami naložíte.

Ak máte záujem o automatizáciu a pravidelný reporting, využite k tomu nástroj Bidding Fox.

Možnosti Bidding Foxu

Nástroj určený k automatickému biddovaniu na Heureke a Zboží.cz má aj iné funkcie, ktoré využijete bez nutnosti biddingu. V tomto prípade dokáže zasielať denné exporty či reporty na e-mail, prípadne na verejnú URL. Týmto spôsobom si napríklad nastavíte, aby vám každý deň prišiel export produktov, ktorých cena na produktovej karte nie je najnižšia.

Ako na zasielanie reportov

Na začiatku si zostavte v Bidding Foxe stratégiu aplikovanú na Mergado výber, ktorý ste si za týmto účelom vytvorili. Ak nemáte záujem o biddovanie, označte stratégiu ako testovaciu. Tým si poistíte, že získate dáta o produktoch bez zmeny CPC na Heureke.

Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ nastavovanie testovacej stratégie.
Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ nastavovanie testovacej stratégie.

Po vytvorení stratégie dajte nástroju čas (odporúčame 24 hodín), aby si stiahol potrebné dáta. Po uplynutí tejto doby budete pokračovať na stránke Produkty, kde si vyfiltrujete danú stratégiu a následne uložíte. Uložením filtru ušetríte čas venovaný manuálnemu klikaniu parametrov v budúcnosti.

Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ uloženie filtru.
Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ uloženie filtru.
Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ export produktov.
Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ export produktov.

Produkty z tohto, ale aj ostatných filtrov si môžete vyexportovať do súborov vo formátoch CSV, XLSX a HTML. Zároveň si vyberiete, aké údaje sú pre vás dôležité a potrebujete ich mať aj v exporte.

 

Následne rozhodnete, či vám bude Bidding Fox posielať export pravidelne na e-mail alebo mu vygeneruje verejný odkaz. Ten si uložíte do svojho prehliadača a môžete tak kedykoľvek skontrolovať stav produktov.

Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ parametre exportu produktov.
Rozhranie nástroja Bidding Fox –⁠ parametre exportu produktov.
Ukážka CSV exportu produktov z nástroja Bidding Fox.
Ukážka CSV exportu produktov z nástroja Bidding Fox.

Týmto spôsobom budete mať neustále prehľad o svojom sortimente, ktorý nie je najlacnejší na produktových kartách Heureky. Na základe tejto informácie sa rozhodnete, či cenu znížite a vylepšíte si tak postavenie, alebo naopak začnete biddovať a pretlačíte ponuku medzi kvalitné obchody.


Bidding Fox spolu s Bidding Fox Elements prinášajú okrem toho veľa ďalších možností, ako získať a využiť dáta vo svoj prospech. Presvedčte sa sami na našom blogu a vyskúšajte obe appky na 15 dní zdarma.

Pridať nový komentár

Zo života biddingového automatu

Release 7.15.0
Využite možnosti nastavenia MAX_CPC_SEARCH u nespárovaných produktov a majte prehľad o štatistikách z vyhľadávania na Zboží.cz. Tento úkon využijú odborníci aj začiatočníci v inzercii na druhom najpopulárnejšom porovnávači v Českej republike. V novom release sme okrem tejto vychytávky predstavili aj niekoľko ďalších. Prečítajte si, v čom vám budú užitočné.
Biddovanie minimom
Používate Bidding Fox, máte nastavenú stratégiu a aj tak v produktoch vidíte nižšiu cenu za preklik ako ste čakali? V dnešnom článku si predstavíme niekoľko možností, kedy aplikácia bidduje minimom kategórie. Vysvetlíme si, v akých prípadoch k tomu dochádza, kde zistíte skutočnú cenu za preklik a kedy sa vám biddovanie minimom bude hodiť.
Exporty v Bidding Foxe
V tomto článku vám predstavíme jednotlivé typy exportov. Záleží len na vás, aké informácie sú vo vašom prípade dôležité a čo chcete pravidelne sledovať. Všetko si nastavíte podľa svojich predstáv. Exporty využijete na prácu s dátami, pri reportingu, ale aj na prezentáciu výsledkov svojim klientom.

Prihláste sa k odberu noviniek

Neutečú vám tie najzásadnejšie novinky z aplikácie Bidding Fox a z porovnávačov tovaru.